Puste piekło? Spór wokół ks. Wacława Hryniewicza nadziei zbawienia dla wszystkich

Wydawnictwo: Więź
religia
Czytam

Puste piekło? - to zapis najważniejszego i najbardziej zaciekłego sporu w powojennej historii polskiej teologii, sporu wokół pytania: czy możemy mieć nadzieję, że piekło będzie puste? Rozpoczął go w 1978 r. ks. Wacław Hryniewicz, rzecznik tej nadziei. Rozgorzała dyskusja teologów i myślicieli, przeciwników i zwolenników „pustego piekła”. Niniejsza książka zawiera wszystkie najważniejsze głosy w tej dyskusji. Spór wokół nadziei zbawienia dla wszystkich trwa do dziś. Trudno się dziwić - w końcu chodzi tu o sprawy ostateczne, a więc najważniejsze.

pod red. Józefa Majewskiego.

źródło opisu: http://www.wiez.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie