rośliny, wydmy
flora i fauna
Agnieczka

Książka zawiera opisy i barwne , robione z natury rysunki 52 pospolitych roślin wydmowych, umieszczone na 48 tablicach. Zostały one w miarę możności ułożone według podobieństwa poszczególnych roślin, aby łatwiej można było odszukać interesujący czytelnika gatunek. W części ogólnej podano najważniejsze wiadomości o wydmach oraz omówiono wydmowe zbiorowiska roślinne. Na końcu książki znajduje się słowniczek wyjaśniający szereg terminów botanicznych użytych w tekście.

źródło opisu: Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, 1962

źródło okładki: conrada11.pl