Miasto czterdziestu bram

Cykl: Glosariusz gdański (tom 1) | Seria: Z Gdańskiej Kolekcji 1000-lecia
historia, Gdańsk, zabytki
historyczna
IwonaB

Mozaikowy wizerunek Gdańska sporządzony w oparciu o źródła naukowe, materiały kronikarskie, mało znane diariusze, a także relacje z podróży. Autor odwołuje się również do pamięci dawnych gdańszczan, w której wciąż jeszcze żyje miasto dzieciństwa i młodości jego ojca. Zastosowana formuła glosariusza umożliwia swobodne przemieszczanie się zarówno w czasie, jak i przestrzeni. Metodę tę autor z...

w której wciąż jeszcze żyje miasto dzieciństwa i młodości jego ojca. Zastosowana formuła glosariusza umożliwia swobodne przemieszczanie się zarówno w czasie, jak i przestrzeni. Metodę tę autor z powodzeniem stosuje od lat w cyklach swoich radiowych i zamieszczanych na łamach prasy felietonów.

źródło opisu: www.marpress.pl

źródło okładki: www.marpress.pl