Farmakologia dla zawodów pielęgniarskich

Wydawnictwo: MedPharm Polska
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
Różyczka

Niniejszy podręcznik jest obecnie najbardziej aktualną, dostępną w Polsce pozycją wydawniczą, omawiającą temat farmakologii w zawodach pielęgniarskich. Jest przeznaczony nie tylko dla uniwersyteckich szkół pielęgniarskich, lecz może także stanowić kompendium dla studentów medycyny i lekarzy praktyków. Książka spełnia wysokie wymagania pod kątem merytorycznym, […] przedstawia informacje na...

Książka spełnia wysokie wymagania pod kątem merytorycznym, […] przedstawia informacje na temat leków oraz farmakoterapii w kontekście zmian patofizjologicznych oraz często omawianych na poziomie molekularnym, stwierdzanych w różnych jednostkach chorobowych.

Należy zatem podkreślić walory dydaktyczne tego podręcznika, w którym duża część materiału zawarta jest w licznych tabelach, na rycinach i wykresach, a na końcu każdego rozdziału znajduje się zestawienie pytań i zagadnień, które pomogą korzystającym z niego studentom, w przyswojeniu i uporzadkowaniu informacji, ale również wykładowcom w przygotowaniu wykładu i przeprowadzaniu sprawdzianów wiedzy studentów, a także w syntetycznym zestawieniu omawianych tematów.

Jest to więc pozycja wydawnicza w pełni zaspokajająca oczekiwania merytoryczne i dydaktyczne społeczności akademickiej, w edukacji zawodów pielegniarskich w dziedzinie farmakologii i podstaw farmakoterapii.

Prof. zw. dr hab. med. Józef Prandota

[z przedmowy do wydania polskiego]

źródło opisu: MedPharm Polska

źródło okładki: MedPharm Polska

Kaja93 | 2015-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2015

"Farmakologia dla zawodów pielęgniarskich" to prawdziwa perełka na rynku. Napisana przystępnym językiem, wzbogacona o liczne ryciny, wykresy i tabele, dzięki czemu jest bardzo przejrzysta i łatwa w czytaniu. Autorzy udowodnili, że nauka farmakologii nie musi być trudna. Ba!, może wręcz być przyjemna.

Każdy rozdział rozpoczyna się krótkim wstępem na temat fizjologii danego układu, następnie prezentuje opis jednostki chorobowej oraz sposób działania danej grupy leków, w tym: działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, nazwy preparatów dostępnych w Polsce. Rozdziały kończą się pytaniami otwartymi, które mają za zadanie sprawdzić postępy w nauce (odpowiedzi umieszczone są na końcu podręcznika). Dodatkowo znajdziemy tam również opisy przypadków, które pomogą nam zastosować nowo zdobytą wiedzę przy omawianiu sytuacji klinicznych.

Z czystym sercem polecam ten podręcznik każdemu, kto dopiero zaczyna kroczyć krętymi ścieżkami farmakologii i farmakoterapii, oraz dla wszystkich...

Jantarka | 2016-10-11