Ojciec Pio i Aniołowie

Wydawnictwo: Esprit
7 (8 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
religia
joly_fh

PÓJDŹ SZLAKIEM OJCA PIO - POZNAJ PRAWDĘ O ANIOŁACH, KTÓRE TOWARZYSZĄ RÓWNIEŻ TOBIE! Święty ojciec Pio już od najmłodszych lat doświadczał realnej obecności aniołów, a niejednokrotnie także ich pomocy. Szczególnym nabożeństwem i miłością darzył swojego anioła stróża, któremu powierzał największe sekrety, a w najtrudniejszych chwilach prosił o wsparcie. Działanie Bożych wysłanników zaznacza się...

PÓJDŹ SZLAKIEM OJCA PIO - POZNAJ PRAWDĘ
O ANIOŁACH, KTÓRE TOWARZYSZĄ RÓWNIEŻ TOBIE!

Święty ojciec Pio już od najmłodszych lat doświadczał realnej obecności aniołów, a niejednokrotnie także ich pomocy. Szczególnym nabożeństwem i miłością darzył swojego anioła stróża, któremu powierzał największe sekrety, a w najtrudniejszych chwilach prosił o wsparcie. Działanie Bożych wysłanników zaznacza się wyraźnie w całym życiu świętego, czasem w pozornie nieprawdopodobnych wydarzeniach. W niniejszej książce znajdziemy fascynujące opowieści i wspomnienia doświadczeń związanych z aniołami, będących udziałem świętego ojca Pio.
Książka zawiera także wprowadzenie do nauki Kościoła o aniołach oraz liczne piękne i pomocne modlitwy, które możemy kierować do naszych niebiańskich opiekunów.

Ojciec Pio odnosił się do swojego anioła stróża ze szczególnym nabożeństwem, pokornym i pełnym szacunku. Jego anioł był prawdziwym przyjacielem, a także przewodnikiem i doradcą, wspierał go, stale i dyskretnie mu towarzysząc. Gdy zdarzyło się, że anioł zwlekał z przybyciem, ojciec Pio z pewną uszczypliwością, lecz dobrotliwie później mu to wypominał: "Jakże wykańczają mnie te demony. W sobotę tak się na mnie zawzięły, że nie wiedziałem już, co robić. Zwróciłem się do mojego anioła. Długo kazał na siebie czekać, a gdy w końcu się pojawił, nakrzyczałem na niego za to, że kazał na siebie czekać tak długo, gdy potrzebowałem jego pomocy. Aby go ukarać, chciałem nie patrzeć mu w twarz, oddalić się, uciec od niego, ale on biedaczek podążył za mną, niemal płacząc; gdy podniosłem wzrok, zobaczyłem, że było mu przykro. "Jestem zawsze przy tobie - powiedział - wciąż krążę wokół ciebie. Moja miłość nie zgaśnie nawet, gdy skończy się twoje życie"".

źródło opisu: Wydawnictwo Esprit, 2013

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl

książek: 2063
Marta | 2013-10-17
Na półkach: Przeczytane, My Precious!, 2013
Przeczytana: 02 października 2013

Ojciec Pio jest jednym z najskuteczniejszych świętych, który może i z opóźnieniem, ale zawsze wysłuchuje kierowanych do niego modlitw. Sprawdziłam osobiście, polecam! Z największą przyjemnością sięgam po wszelkiego rodzaju tomiki poświęcone rożnym aspektom życia i działalności zakonnika.
Ostatnimi czasy miałam przyjemność przeczytać niewielkich rozmiarów książeczkę „Ojciec Pio i Aniołowie”, w której to ks. Marcello Stanzione ukazuje bliski związek Świętego z aniołami. Padre Pio przez całe życie szerzył kult aniołów, od najmłodszych lat widywał swojego Anioła Stróża i z nim rozmawiał. Autor rozpoczyna swoje rozważania od omówienia anielskich motywów występujących w Piśmie Świętym, następnie przedstawia galerię męczenników, świętych i innych znamienitych postaci, które to swoim życiem propagowały kult aniołów.
Najwięcej miejsca w książce zajmuje biografia Ojca Pio i oczywiście jego kontakty z aniołami. W tomiku nie zabrakło również fascynujących opowiastek z życia świętego i...

czytelnik | 2013-12-10
Na półkach: Przeczytane, Religia

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

Z tematem angelologii spotykam się nie po raz pierwszy. Czytałem m.in. "Niewidzialny świat aniołów" wydany również przez wydawnictwo Esprit. Nie spodziewałem się jednak książki tak oddziałującej na moje wyobrażenia na temat świata niematerialnego. Człowiek po przeczytaniu książki "O. Pio i Aniołowie" pragnie tylko jednego - kontaktu ze swoim Aniołem Stróżem i zawierzenia się jemu.

Wywód rozpoczyna krótkie wprowadzenie do świata aniołów. Dowiemy się z niego podstawowych informacji na temat wszelkich istot duchowych stworzonych przez Boga, a niewidzialnych dla przeciętnego człowieka. Autor proponuje nam całą gamę parametrów Pisma Świętego, w których poruszane są zadania, natura i rola aniołów.

Książka jest w zasadzie biografią św. Ojca Pio, ale z wyszczególnieniem epizodów z życia świętego dotyczących kontaktów z jego Aniołem Stróżem. Historie z kart tej książki są niezwykłe! Ojciec Pio pozostawał w takich relacjach ze swoim...

husa | 2018-02-03
Przeczytana: 2017 rok