Herbata bez tajemnic

Wydawnictwo: Kreator
poradniki

Pocałunek to tak, jak gdyby jednym haustem wypić herbatę nie masz tego nigdy dość głosi chińskie przysłowie. Droga do zdrowia i dobrego nastroju nie byłaby dziś usłana listkami herbaty, gdyby nie chiński cesarz Shennong. Jak głosi legenda, do cesarskiego imbryka z gorącą wodą wpadły listki herbaty. Dziś na całym świecie w ciągu jednej sekundy wypija się 14 tysięcy filiżanek tego orzeźwiającego napoju. Tak jak kupcy przemierzający Jedwabny Szlak, płacąc za towar sprasowanymi kostkami herbaty, tak współczesność również doceniła jej cudowne właściwości. Książka wyjawi Ci sekrety komponowania niepowtarzalnych mieszanek, dzięki którym codzienna czynność zyska rangę ceremonii. Dowiesz się, które herbaty mają właściwości pobudzające i relaksujące, które zaś mogą być stosowane jako środek leczniczy. Poznasz także ciekawe anegdoty i legendy związane z historią boskiego zioła , którym raczyli się cesarze, królowie i możni tego świata.

aAtlanta | 2014-09-01
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2014
Przeczytana: 01 września 2014

Byłam przekonana, że z tej oto książki o super herbatce, którą uwielbiam znajdę coś interesującego, ciekawostki, coś czym ksiązka zyskałaby na wartości. Dostałam bardzo długą, o niczym książkę, w której Chiny i Indie stanowią 100% O Polsce jest tak tyle powiedziane, co kotek napłakał.
Czy herbata jest niebezpieczna? Do czego prowadzi spożycie większej ilości herbaty? Na te i inne pytania prosze odpowiedzieć sobie sami, albo popaczeć w internet. Dziękuje.

bardzo użyteczna, zawiera wiele ciekawostek o herbacie i jej historii, ale na co tyle przepisów - nie wiem.

rasilio | 2015-10-21
ansz | 2013-11-13
EnfantTerrible | 2011-10-22
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012.
Przeczytana: 16 lutego 2012
LADLI | 2011-01-08