Zgłosuj na książki roku 2017

Żebrak światła

Wydawnictwo: WAM
Lila

Książka ta, napisana w formie pamiętnika, dokumentuje niewiarygodne przeżycia z udziałem świadków różnych tradycji duchowych i ascetycznych Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Ukazuje perypetie życia odważnego, duchowego poszukiwacza głębi, jego drogę przez buddyzm, nauczanie różnych technik jogi i medytacji głębokiej, życie w odosobnieniu wraz z żoną Kicką, znaną artystką, a w końcu nawrócenie obojga i powrót do Kościoła katolickiego.

MASTERBEE (ur. w 1940 roku w Szwajcarii), malarz i grafik, ale przede wszystkim wytrwały poszukiwacz duchowej prawdy; pielgrzym przez czasy i tradycje, asceta, odważnie sięgający po najcenniejsze skarby tradycji wielkich religii świata, który ostateczny cel własnych poszukiwań odnalazł w imieniu Jezusa.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl

Justyna Szymańska | 2013-10-06
Przeczytana: 04 października 2013

Kocham tą książkę! Jest to jedna z niewielu książek religijnych, które naprawdę mi się podobają i skłaniają do refleksji.

Asia | 2018-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2018