PoMazaniec

Wydawnictwo: Mamiko
Olkusz
yellow90

Książka to zbiór krótkich opowiadań. Wszystkie toczą się ponad 30 lat temu w olkuskiej dzielnicy Mazaniec. Są napisane prostymi słowami.- Zapisywałem przebłyski pamięci dziecka, jakie mi jeszcze zostały - twierdzi Dziechciarz. Są tam wspomnienia o zabawach z kolegami i psotach, jakie kilkuletni Olgerd czynił. Są wspomnienia o chwilach, które najbardziej poruszyły małego chłopca. Wiele...

Wiele historyjek opowiada o ludziach. Są oni przedstawieni bez żadnego retuszu. Gosposia z jednego z domów, obściskuje się z jakimś gościem w lesie. Stara Kajdowa małym dzieciom wydaje się tak stara, że kopią jej grób, a Maciek, miejscowy chuligan, wzbudza w nich olbrzymi respekt. Jest też wspomnienie o pierwszym pocałunku z Renią. Wiele z opisanych osób mieszka nadal na Mazańcu. Odnajdą siebie w książce Dziechciarza.

yellow90 | 2013-06-29
Na półkach: Przeczytane, 2011, Beletrystyka