Zgłosuj na książki roku 2017

Wysłuchane modlitwy

Wydawnictwo: Amber
romans, rodzina, tajemnica
joly_fh

Poruszająca opowieść o miłości i przyjaźni, o sekretach, które ranią, i o wyborach, które uzdrawiają, w bestsellerze pierwszej damy literatury obyczajowej. Dom, rodzina, pieniądze... Zdawało by się, że Faith Madison nie brak niczego. Ale mąż, nowojorski bankier, jest pochłonięty pracą, dorosłe córki - własnymi sprawami. Faith czuje się niepotrzebna. I od lat dręczy ją sekret, którego nigdy...

Dom, rodzina, pieniądze... Zdawało by się, że Faith Madison nie brak niczego. Ale mąż, nowojorski bankier, jest pochłonięty pracą, dorosłe córki - własnymi sprawami. Faith czuje się niepotrzebna. I od lat dręczy ją sekret, którego nigdy nikomu nie wyjawiła...

Śmierć ojczyma burzy jej samotny, lecz uporządkowany świat. Podczas pogrzebu powracają bolesne wspomnienia. A w życie Faith powraca przyjaciel z dzieciństwa. Brad, wzięty kalifornijski prawnik, uwięziony w małżeństwie bez miłości, staje się jej znów bardzo bliski. Dzielą ich tysiące mil, łączy z każdym dniem więcej. Odnaleziona przyjaźń daje obojgu poczucie bezpieczeństwa, wiarę w siebie i odwagę, by zrobić to, co każde z nich powinno zrobić dawno temu.

Czy jednak Faith znajdzie w sobie siłę, by podzielić się tajemnicą, która prześladuje ją od lat? By po raz pierwszy w życiu otworzyć swoje serce?

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2013

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

virgo123 | 2017-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2017

Główna bohaterka bardzo irytująca, ta jej naiwność i uległość wobec męża była strasznie wkurzająca. Dobrze, że w końcu postawiła się mężowi, no bo ile można, no ludzie... A w całej książce bardzo denerwowało mnie słowo "pewno", no co to miało być? :P

ula | 2016-08-08
Przeczytana: sierpień 2016

Nie najwyższych lotów opowiastka o pokrzywdzonej przez nieczułego męża zonie.Zakończenie szczęśliwe. Rutyna...

Jolka | 2016-02-29
Przeczytana: 29 lutego 2016

Tak jak dotąd Danielle Steel była moją ulubioną autorką tak w przypadku "Wysłuchane modlitwy" miałam odczucie jakby to nie ta sama autorka pisała tą książkę.Mało akcji w teraźniejszym czasie,zbyt dużo przemyśleń wszystko to sprawiło,że książkę czytało się ciężko i kartki szybko przewijałam.Już nawet na początku powieści domyślałam się jakie będzie zakończenie.Jak dla mnie jest to chyba najsłabsza powieść Danielle Steel,mam nadzieję,że kolejna ,która mam do przeczytania nie zrobi mi zawodu.

Dorota Piękna | 2016-01-09

Na początku drażniło mnie, że wiele razy powtarzały się te same myśli bohaterki. Gdy raz coś przeczytam nie lubię do tego wracać.
Zainteresowała mnie w połowie, gdy wyszedł na jaw romans jej męża.
Zwyczajna historia,brakowało mi w niej czegoś.
Cóż czytałam lepsze powieści tej autorki.

prawiepółnoc | 2014-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2014

Nigdy nie czytałam żadnej książki pani Steel, co niektórzy zapewne uznają za coś dziwnego. Nie przepadam za literaturą kobiecą, cokolwiek kryje się pod tym określeniem. Książka wpadła mi w ręce w bibliotece, a zachęciła mnie do lektury bardziej okładka i tytuł, niż opis na odwrocie.
Sama tematyka powieści, na samym początku trochę mnie do niej zniechęciła i do jej czytania powróciłam po kilku dniach.
Dużym plusem jest to, że książka została napisana lekko, co sprawia, że szybko i przyjemnie się ją czyta.
Bohaterowie są zwykłymi ludźmi, co pozwala się z nimi utożsamić. Zapewne wiele kobiet odnalazłoby w Faith siebie. Ile kobiet jest zdradzanych przez mężów? Ile ma nieprzyjemne wspomnienia z dzieciństwa? Ile czuje się opuszczonych i samotnych? Żyjących nie dla siebie, ale dla innych? Chyba właśnie to przesądza o sukcesie książek Danielle Steel - opowiadają o życiu zwykłych ludzi, takich jak my.
I może fabuła nie jest zbyt wymyślna i skomplikowana, a zakończenie da się przewidzieć,...

knigoholiczka | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

Już od dłuższego czasu nie przeżyłam większej męczarni jak podczas czytania recenzowanej dziś przeze mnie książki pt "Wysłuchane modlitwy". Twórczość Danielle Steel uwielbiam, powieść też niczego sobie. Więc co było mi solą w oku? Otóż nie miałam pojęcia, że otrzymam wersję pocket. Na myśl przychodzi mi rozmiar mini, przypominający książeczkę do nabożeństwa. Naprawdę. Co za tym idzie- mikroskopijne litery. Dla mnie, osoby z poważną wadą wzroku to była katorga. Miałam ochotę zrezygnować z lektury i rzucić książkę w kąt.
Nie udało się to mi mi jednak- akcja za bardzo mnie wciągnęła. Danielle Steel poruszyła ciekawy temat. Pisze o spełnianiu marzeń, o problemach zwykłych ludzi, takich, które mogą spotkać również czytelnika.
Faith ma dobre życie: kochającego męża, dorosłe córki, które wprawdzie się wyprowadziły, ale dalej cenią sobie jej rady. Kobiecie smutno spędzać całe dni zajmując się domem (z pracy zawodowej zrezygnowała dawno temu). Postanawia zapisać się na kursy przygotowawcze...

Grażyna | 2015-01-06
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

niusia15 | 2016-03-15
Przeczytana: 15 marca 2016

Nie moje klimaty, typowo skierowana do kobiety, ale czy ciekawa? Mało czytałam tego typu pozycji, by móc dobrze ją ocenić. Jednak z tego co widzę w komentarzach, to słaba. Też tak myślałam, choć dzięki temu, iż czytałam ją w momencie, w którym podobnie jak Faith, nie bardzo wiedziałam, co zrobić ze swoim dalszym życiem, pozwoliło mi to się choć trochę wczuć w uczucia bohaterki. Żałowałam więc bardzo, że książka nie poszła bardziej w stronę nauki i zmiany swego życia, a skupiła się na jej rodzinnych problemach. Jej chęć nauki jest tu jedynie pretekstem do niektórych wydarzeń, co średnio mi się podobało.

Mimo wszystko książkę czyta się lekko i nawet przyjemnie, choć do szewskiej pasji doprowadzały mnie jej ciągłe przypomnienia jaki to jej mąż nie jest, a jaki kochany i wyglądający jak w dzieciństwie jest Brat...

Magda | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

Jak na Danielle Steel książka przeciętna, przeszkadzało między innymi opis męża głównej bohaterki non stop tylko jaki on jest zimny,pozbawiony emocji i oschły i a dialogi w których uczestniczył były bardzo krótkie i chyba można było je pominąć. Od samego początku aż do konca ksiązki jego postac było słabo i dziwnie opisana a przecież był również głównym bohaterem. Ciągłe użalanie się albo głównej bohaterki lub jej przyjaciela. Użalali się w bardzo podobny sposób co powodowało że wiało nudą,w kółko jedno i to samo, moze gdyby mieli jakiś roman dodało by to trochę energii tej książce.Szlachetność głównej bohaterki była dla mnie denerwująca a nie ujmująca. Połowa książki tak naprawdę o niczym, jak na Steel książka mało emocjonalna,nie wzruszyłam się w ogóle.

betina360 | 2012-12-23
Na półkach: Przeczytane, Steel
Przeczytana: 23 grudnia 2012

Zawsze warto dazyc do spelnienia swojego marzenia i zmiany swojego zycia na lepsze.Wlasnie o tym jest ta ksiazka o kobiecie ktora spelnila swoje marzenie a do tego odnalazla w koncu prawdziwa milosc.