Akord Tristana

Wydawnictwo: Czytelnik
Tristanakkord
literatura niemiecka, muzyka
basianka

Bohater i narrator powieści, młody germanista z Berlina, Georg Zimmer podejmuje pracę u słynnego niemieckiego kompozytora: obcując na co dzień ze sztuką wielkiego twórcy w Szkocji, Nowym Jorku i na Sycylii, redaguje jego wspomnienia, a na koniec ma napisać hymn. Czy Georg sprosta temu zadaniu? "Georg, który wypił sporo wina, zobaczył, jak Bergman przemienia się w Beethovena, Bruno w Brahmsa,...

"Georg, który wypił sporo wina, zobaczył, jak Bergman przemienia się w Beethovena, Bruno w Brahmsa, tymczasem on sam był młodzieńcem z Emslandu, cierpiącym na nadwagę i biegającym na zajęcia z fletu."

źródło opisu: Czytelnik, 2001

źródło okładki: Zdjęcie autorskie