dzidziola

Powieść zawiera wątki erotyczne. Piękna kobieta i dwaj niebezpieczni, kochający ją do szaleństwa mężczyźni. Arina – zniewolony mag, Azarel – Mag Aszarte i Severio – Gwardzista Akademii Morza Deszczów… Związki, które nie mają prawa przetrwać. Uczucie, które nie powinno się narodzić. Ludzie, którzy nie mogą się spotkać. „Niewolnica” to napisana z niebywałym rozmachem historia o miłości, zdradzie, sile przyjaźni, kobiecości, magii, nienawiści, seksie, dorastaniu, przeznaczeniu. Czytelnika całkowicie pochłonie świat magów, wampirów, czarownic, a także niewolników i ich panów. To całkiem nowy świat, nowy niewolniczy porządek, uprzedmiotowienie i zniewolenie, ludzkie pragnienie władzy nad drugim człowiekiem, sprawdzenia, na ile można upodlić i jak czerpać z tego przyjemność… To czas zakazanych uczuć i silnych emocji. Niespodziewane zwroty akcji, a także sugestywna fabuła wciągają tak bardzo, że ma się ochotę nieustannie śledzić losy bohaterów. A.M. Chaudiere wykreowała świat, którego nie chce się opuszczać.

źródło opisu: www.wfw.com.pl

źródło okładki: www.wfw.com.pl

kaktusowaona71 | 2017-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2017

Niestety. „Niewolnica” autorstwa pani Chaudiere okazała się być jak dla mnie rozczarowaniem.
Choć kocham światy fantasy, to tym razem niestety....kompletnie do mnie nie przemówiła ta książka.
Króciutko więc, bo niewiele mam do powiedzenia o tej pozycji.
Całość sprawia wrażenie twórczości spod znaku:
"Jak mała Andzia wyobraża sobie..."
Pierwszy błąd to rozciągnięta, rozwlekła i całkowicie rozmyta akcja, która nie potrafi na dłużej przykuć uwagi czytelnika..
Takiej nijakości w tym gatunku już dawno nie spotkałam.
Treść przekazana w sposób beznamiętny i całkowicie nijaki i mimo wysiłków autorki, niestety pozostawia czytelnika całkowicie obojętnego na to co spotyka tytułową niewolnicę ( Niewolnicę Isaurę ? ). Do tego dodatkowym utrudnieniem jest język stylizowany na staropolski. Ja akurat nie mam z nim problemu, ale przypuszczam, że czytelniczki z młodszego pokolenia, będą się potykać o wszystkie „aliści czy azaliż”. To już nie ich język, a na mnie powieść zrobiła wrażenie...

Wioleta Sadowska | 2013-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2013

"Takie uczucia jak miłość rządzą się nieprzewidywalnymi prawami. Często nie mają przyczyny, są irracjonalne i nieoczekiwane. Ważne, że są (…)"

Ludowe przysłowie wskazuje, iż od nienawiści do miłości dzieli tylko jeden krok. Trudno odpowiedzieć na pytanie, czy połączenie dwóch tak skrajnych uczuć może przerodzić się coś stałego i pięknego. Jeśli wielu z was nie potrafi rozstrzygnąć tego dylematu, nie łudźcie się. Po lekturze książki, o której dzisiaj wam opowiem, będziecie jeszcze bardziej zdezorientowani.

Pod pseudonimem Anna Maria Chaudière kryje się pochodząca ze Skierniewic, dwudziestopięcioletnia mieszkanka Rzeszowa. Autorka jest z wykształcenia architektem krajobrazu, pracuje w szkole w Rzeszowie, obserwując ludzkie zachowania. Inspiruje się twórczością Trudi Canavan i Laini Taylor. "Niewolnica" jest jej debiutem literackim.

Przenieśmy się teraz do roku 2052, świat po wielkiej katastrofie, podzielony jest na strefy wpływów. Dwudziestojednoletnia Arina jest zniewolonym do...

sola255 | 2015-01-02
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nigdy nie byłam zwolenniczką książek fantasty. To wcale nie znaczy ,ze takowych nie czytałam. Czytałam , ale już jakiekolwiek wilkołaki czy wampiry były dla mnie szczytem ustępstwa na rzecz fantastyki, aż do książki "Niewolnica".
Trafiłam na nia zupełnie przypadkowo i na początku zaintrygowała mnie okładka jak i tytuł. Przeczytałam o czym jest i już miałam dać sobie spokój , kiedy pomyślałam :" przeczytaj" okazało sie,ze instynkt nie zawiódł.
Naprawdę warto. Napisana po prostu tak , że chce sie czytać dalej . Zapominałam ,ze to książka z gatunku fantasty czytałam bo CHCIAŁAM WIEDZIEĆ! Nie pisze o treści ,każdy musi ją odkryc sam dla siebie. Jedno wiem ,czekam na dalszy ciąg, a to czego zupełnie nie wiem , to to co moge tam zastać!

Pistacia_Vera | 2017-10-30
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 30 października 2017

Jedna zniewolona kobieta i dwóch zakochanych w niej mężczyzn, z których każdy w inny sposób okazuje swoje uczucie. w tej historii zawarte jest dużo magii i trochę erotyki. to opowieść o sile uczucia, sile przyjaźni i sile w walce o wolność.

boziaczek | 2017-02-12

"Niewolnica" to książka, która na długo pozostanie w mojej pamięci. A.M. Chaudiere to pseudonim polskiej pisarki, która stworzyła tą wielowymiarową powieść. "Niewolnica" to historia nie tylko o niewolnictwie fizycznym, ale przede wszystkim umysłowym. Arina - zniewolony mag nie potrafi wyrwać się spod rządów swojego prześladowcy i ciemiężyciela z rodu Aszarte. Co noc przeżywa katusze, ból i upokorzenie. Nic nie jest jej darowane. Dopiero, gdy przypadkiem dostaje sie do Akademii Magów widzi, może żyć inaczej, ale czy Arina jest w stanie zapomnieć o tym co ją spotkało, zwłaszcza, że przeszłość zamierza upomnieć się o nią...
"Niewolnica" to napisana pięknym językiem, z dbałością o każde słowo historia. Urzekająca, prawdziwa i wciągajaca, trzymająca w napięciu... Pozostaje tylko czekać na następną część, bo pisarka zafundowała nam zaskakujące zakończenie.
Polecam!

Miriam Fraser | 2014-06-09
Na półkach: 2014, Przeczytane, Ulubione, E-book
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

Książka wprost rewelacyjna. Nie sądziłam, że sceny ukazane w tej powieści tak mną wstrząsną. Jak tylko o niej usłyszałam musiałam ją przeczytać. Nie zawiodłam się.
Wiem, czytając streszczenie na końcu książki będzie się wydawało, że to kolejny trójkąt, że dziewczyna będzie zakochana na zabój w obu mężczyznach na raz. Przyznam, że po części tak jest, ale to bardziej skomplikowane. Ja osobiście doznałam szoku. Autorka tak pokierowała sprawami, że na końcu jesteśmy rozbici. Wieki szacunek dla pisarki za zakończenie. Po prostu czekam z ogromną niecierpliwością na ciąg dalszy.
Wielki minus za cenę powieści. 54zł do duża przesada.

książek: 2044

"Niewolnictwo to pojęcie na szeroką skalę zakreślone. Wszyscy jesteśmy zniewoleni, czy nam się to podoba czy nie."

"Niewolnica" to debiutancka powieść fantastyczna młodej rzeszowianki ukrytej pod tajemniczym pseudonimem A.M. Chaudière. Oprócz pisania jest architektem krajobrazu. Bardzo miła i sympatyczna osoba, z którą można porozmawiać na każdy temat. Jej marzeniem było wydać swą własną książkę, co już jest się ziściło. Aktualnie pracuje nad drugim tomem - spełniając swe kolejne marzenia.

Główną bohaterką jest 21 letnia niewolnica Arina, która służy swemu panu Azarelowi- potężnemu magowi Aszarte. Dziewczyna została zniewolona w wieku 13 lat, na własne oczy widząc jak zabijają jej rodzinę. Trzeba też dodać, że jest jedyna w swoim rodzaju- pierwszy zniewolony mag. I choć posiada magię nie może jej użyć przez truciznę- Tojad, którą jej pan wstrzykuje do organizmu, by związać jej magię. Arina oprócz tego, że jest niewolnicą jest również i nałożnicą Azarela. Żyje już tak 8 lat- w...

Anna Chaudiere | 2013-07-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Napisane
Przeczytana: czerwiec 2013

Wygląda na to, że ją napisałam ;)
A oceniajcie Wy. Ja zamieszczam Wam fragment - pierwszy - dodany przez Wydawnictwo.
"Po powrocie do posiadłości Azarela Arina uznała, iż zbyt długo ich nie było. Pozostali jego niewolnicy krzątali się nerwowo przy różnych zajęciach. Coś musiało się wydarzyć podczas ich nieobecności. Prędko pomogła Annie posegregować zakupy, a następnie poleciła jej pozostać w kuchni i zająć się kolacją. Sama zaś weszła w ciche korytarze domostwa. Ostrożnie, tak by nie narobić hałasu, przemierzyła kilka z nich. Nikogo po drodze nie zastała. Ściągnęła brwi, zatrzymawszy się na moment w miejscu. Rozejrzała się. Wszędzie panował ład i porządek. Na pierwszy rzut oka nic się nie zmieniło. Jedynie ta cisza była niepokojąca. Zdawała się gęstnieć z minuty na minutę.

Arina usłyszała za sobą szybkie, przytłumione kroki, ale nim zdołała się odwrócić, jakaś ręka pchnęła ją gwałtownie na ścianę i docisnęła. Poczuła chropowatą fakturę muru na policzku, a chwilę potem napierający...

Stagerlee | 2013-08-06
Przeczytana: 2013 rok

Pierwsza moja osobista recenzja, taka, którą pisze mi się niebywale trudno. Nie dlatego, że znam autorkę i uważam ją za fantastyczną osobę, która mimo przeciwności losu, potrafiła tupnąć nogą i powiedzieć, że się da. Ale dlatego, że mamy ze sobą tyle wspólnego, iż samą mnie to zaskakuje. I im więcej wiem, tym bardziej chcę dowiadywać się nowych rzezy. Mamy niebywale odmienne style pisania. Ja skupiam się na kreowaniu rzeczywistości, malując obrazy. Ona sięga wgłąb serc swych bohaterów, tworząc z nich marionetki, uginające się pod jarzmem jej woli.

Moja pierwsza reakcja na informację, że można zrecenzować jej dzieło, była dosyć oschła. Rzuciłam coś na wzór: Mam nadzieje, że to nie będzie kolejny odgrzewany kotlet. Mam dosyć słabych książek. Proszę mi się nie dziwić, coraz częściej porzucam wątpliwe dzieła, biadoląc pod nosem i przeklinając ten swój niewspółczesny gust - niestety, tak już mają ci, którzy rozkochani są w klasyce. I jest to bardzo szeroko pojmowane pojęcie. Kocham...

Anna | 2016-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2016

"Niewolnica” działa na czytelnika jak tabletka, która przenosi do innego świata, niezwykle manipuluje wyobraźnią i uzależnia. Jest jedną z tych książek, które wirują umysłem i są niezwykłą przygodą godną zapamiętania. Myślę, że każdy znajdzie w „Niewolnicy” coś dla siebie. Dla mnie jest ona po prostu doskonała. Polecam!