Zgłosuj na książki roku 2017

Bilder von Jesus
Religia, chrześcijaństwo, Jezus
religia
Gianna

Portrety Jezusa są próbą odpowiedzi na pytania dręczące współczesnego człowieka: Co nas fascynuje w postaci Jezusa?, Jak dalece Jezus kształtuje i zmienia nasze życie?, Czym jest Jego przesłanie dzisiaj, na początku trzeciego tysiąclecia? Odpowiedzi Autora prowokują, pokazują Jezusa z różnych, często zaskakujących stron, zmuszają do przemyślenia raz jeszcze ,,sprawy Jezusa". Inspirują do poszukiwania własnej odpowiedzi na pytanie: Kim jest dla mnie Jezus Chrystus?

Anselm Grün (ur. 1945), benedyktyn z Münsterschwarzachu, należy do najbardziej znanych pisarzy chrześcijańskich.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2002

źródło okładki: Wydawnictwo WAM, 2002

tomek | 2013-11-27

Fantastyczna książka, pokazująca bardzo złożoną i bogatą osobowość Jezusa. Autor tak czyta ewangelie jakby poznawał Jezusa przy użyciu współczesnej wiedzy o ludziach. I pisana jest tak, by czytelnik mógł inspirować się Jezusem przy stawaniu się sobą. Jezus jakiego znaliśmy, ale teraz dopiero poznaliśmy.

Wiktor Tokarski | 2015-05-21
Xanax | 2014-04-06