Alicja w Krainie Czarów

Seria: Seria Klasyczna
Wydawnictwo: Egmont Polska
Alicja, Disney
Lidka

Na motywach baśni Lewisa Carrolla napisał Jeremi Przybora.

źródło opisu: Strona tytułowa

źródło okładki: Zdjęcie własne

booksbynight | 2017-03-19

Dzisiaj postanowiłam wrócić do tej książki. Jeremi Przybora robi niesamowitą robotę opowiadając tę historię. Jest napisana w cudowny sposób. Taki idealny dla dzieci. Jako mała dziewczynka kochałam tę książkę. Wplatanie rymów w opowieści zauważa nawet Alicja - "Alicja ani się obejrzała, jak stwierdziła, że ta bajka co jakiś czas staje się wierszowana, czyli dostaje rymów, a po pewnym czasie jej to przechodzi."

To świetne, że uproszczenie książki do wersji bajki dla dzieci jej nie spłaszczyło i nie sprawiło, że stała się mniej zabawna, stała się tylko inną wersją, równie porywającą, dla młodszych czytelników z pewnością prostszą do przyswojenia i pokochania.

misa durst | 2014-03-27
Przeczytana: 01 stycznia 2014

najwspanialsza bajka disneya. zawsze wracam do niej kiedy mam zly dzien, aby przeniesc sie do magicznego swiata i rozluznic po ciezkim dniu.

Książka pt."Alicja w krainie czarów" opowiada o dziewczynce, która przenosi się do innego świata. Tam poznaje swoich przyjaciół.

To moja ulubiona książka z dzieciństwa.
Serdecznie polecam!

Marcelline | 2011-06-10

uwielbiam tę książkę,uwielbiam do niej wracac,mimo,że I raz czytałam ja ponad 10 lat temu.Poza tym szczerą miloscią darzę kota z Cheshire.

kalakala | 2012-09-07

Ta książka zawsze mnie fascynowała i trochę przerażała... Zanim jeszcze umiałam czytać, męczyłam nią mamę. Jedna z najlepiej przez mnie wspominanych bajek.

Edylla | 2011-07-05

Od dziecka była to moja najukochańsza bajka. I tak mi zostało do dzisiaj. Szkoda tylko, że wszyscy robią przeróbki tej wspaniałej bajki...

Miłosz Zarzycki | 2018-12-02
Ewa | 2018-11-24