Mysikrólik i niedźwiedź

Tłumaczenie: Bolesław Londyński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wolne Lektury". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wolne Lektury
władza, opinia
majkey

"Pewnego razu latem wyszedł niedźwiedź z wilkiem na przechadzkę po lesie. Wtem niedźwiedź usłyszał ładny śpiew jakiegoś ptaka i rzekł: — Bracie wilku, co to za ptak tak ładnie śpiewa? — To król ptaków, — odparł wilk — przed nim musimy się korzyć. A był to mysikrólik, czyli strzyżyk. — Jeżeli to król, — rzecze niedźwiedź — to chciałbym obejrzeć jego pałac. Zaprowadź mnie tam." Czyta: Wiktor...

— Bracie wilku, co to za ptak tak ładnie śpiewa?
— To król ptaków, — odparł wilk — przed nim musimy się korzyć.
A był to mysikrólik, czyli strzyżyk.

Czyta: Wiktor Korzeniewski
Reżyseruje: Adam Bień

źródło opisu: http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/mysi-krolik-i-niedzwiedz/

źródło okładki: http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/mysi-krolik-i-niedzwiedz/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!