Rupiec Kopeć

Tłumaczenie: Bolesław Londyński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wolne Lektury". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wolne Lektury
złota nitka, pomoc
majkey

"Był raz pewien biedak, który miał ładną córkę. Zdarzyło mu się mówić z królem, więc chcąc się pokazać, jaki to on wielki, rzecze do króla: — Ja mam córkę, która umie prząść złoto ze słomy. A król mu na to: — O, to sztuka, która mi się bardzo podoba. Jeżeli twoja córka jest tak zręczną, jak mówisz, to przyprowadź ją jutro do mego pałacu, a wystawię ją na próbę. Gdy dziewczyna przyszła, król...

"Był raz pewien biedak, który miał ładną córkę.
— Ja mam córkę, która umie prząść złoto ze słomy.
A król mu na to:
Gdy dziewczyna przyszła, król zaprowadził ją do izby pełnej słomy, dał jej kądziel, motowidło i rzekł:
— Weź się do roboty, a jeżeli przez całą noc do jutrzejszego rana nie uprzędziesz złota z tej słomy, to musisz umrzeć!"

Czyta: Wiktor Korzeniewski
Reżyseruje: Adam Bień

źródło opisu: http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/rupiec-kopec/

źródło okładki: http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/rupiec-kopec/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!