Cisa płonie

Eg a Tisza
rewolucja, wojna, Węgry, komunizm
literatura piękna
Raven

Powieść o rewolucji na Węgrzech w latach 1918 - 1921. Historia walki partii komunistycznej o władze proletariatu. Autor Béla Illés przedstawia sytuację wewnętrzną partii oraz losy bohaterów biorących udział w rewolucji. Główny bohater, młody robotnik Piotr Kovacs, włącza się do ruchu robotniczego w czasie pierwszej wojny światowej, później walczu w szeregach węgierskiej Armii Czerwonej z wrogami Węgierskiej Republiki Rad.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.kiermasz-ksiazki.pl

Raven | 2013-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Książkę troszkę bez przekonania wypożyczyłam w bibliotece, ale nie żałuję. Czyta się bardzo przyjemnie i niesamowicie wciąga. Tematyka może troszkę odstraszać jeśli nie jest się fanem historycznych powieści i to jeszcze o komunizmie, ale naprawdę warto przeczytać.