Silber: Das erste Buch der Träume

Cykl: Trylogia Snów (tom 1)
Wydawnictwo: Fischer FJB
niemiecki
Zaczarowana

Inne wydania

Geheimnisvolle Türen mit Eidechsenknäufen, sprechende Steinfiguren und ein wildgewordenes Kindermädchen mit einem Beil … Liv Silbers Träume sind in der letzten Zeit ziemlich unheimlich. Besonders einer von ihnen beschäftigt sie sehr. In diesem Traum war sie auf einem Friedhof, bei Nacht, und hat vier Jungs bei einem düsteren magischen Ritual beobachtet. Zumindest die Jungs stellen aber eine...

Zumindest die Jungs stellen aber eine ganz reale Verbindung zu Livs Leben dar, denn Grayson und seine drei besten Freunde gibt es wirklich. Seit kurzem geht Liv auf dieselbe Schule wie die vier. Eigentlich sind sie ganz nett.
Wirklich unheimlich – noch viel unheimlicher als jeder Friedhof bei Nacht – ist jedoch, dass die Jungs Dinge über sie wissen, die sie tagsüber nie preisgegeben hat – wohl aber im Traum. Kann das wirklich sein? Wie sie das hinbekommen ist ihr absolut rätselhaft, aber einem guten Rätsel konnte Liv noch nie widerstehen...

źródło opisu: Fischer FJB, 2013

źródło okładki: www.fischerverlage.de

mclena | 2017-03-27
Przeczytana: 27 marca 2017

"Twój dom jest tam, gdzie twoje książki."

Uwielbiam Kerstin Gier. "Trylogią Czasu" oczarowała mnie tak mocno, że do teraz jak o niej myślę, to mam ochotę przeczytać ja raz jeszcze. Potem wpadła mi w ręce "Z deszczu pod rynnę" która swoją naprawdę niemożliwą i przekomiczną fabułą kupiła mnie już od pierwszych stron. Kiedy zobaczyłam, że "Silver" zostanie wydany czułam nic innego jak ogromną ekscytację z obietnicą, że nie przeczytam jej dopiki cała trylogia nie zostanie przetłumaczona, bo oczekuję intensywnej przygody, której nie będę chciała zakończyć. Cóż... szybko zostałam ściągnięta na ziemię.

"Silver" to 100% Gier. Od razu widać, że to ona pisała tę powieść już po tym w jaki sposób wykreowała główna bohaterkę Liv, ale to tylko na plus, bo czyta się bardzo dobrze. Problemem jest dla mnie sam pomysł na wątek fantasy. Demony, sny... to wszystko troszeczkę nie moje klimaty. Do tego czuć tutaj bardzo ten klimat młodego pokolenia - przeważnie literatura młodzieżowa mimo wszystko...

Virginia | 2016-07-22
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2016
Przeczytana: 22 lipca 2016

"Tutaj było więcej tajemnic do rozszyfrowania. A taka już natura tajemnic, że niekiedy okazywały się niebezpieczne."

Kiedy dowiedziałam się, że w Polsce zostanie wydana kolejna książka Kerstin Gier, stwierdziłam, że muszę ją mieć. Po przeczytaniu "Trylogii Czasu", książki tej autorki biorę w ciemno. Przyznam szczerze, że historia Liv Silver zafascynowała mnie prawie w takim samym stopniu, jak historia Gwen Shepherd. Prawie, ponieważ chwilami czegoś mi w tej opowieści brakowało. Nie oznacza to jednak, że książka nie robi wrażenia. Robi i to spore.

Po przeprowadzce do Londynu, Liv zaczynają nawiedzać dziwne sny. Sny, w których ukazują się tajemnicze zielone drzwi z klamką w kształcie jaszczurki. Niania z tasakiem w schowku i kamienne, gadające posągi.

Jeden sen jest w szczególności dziwny. Sen, w którym spotyka czterech chłopaków ze szkoły. Jednak najdziwniejszy jest z tego wszystkiego fakt, że zawsze gdy spotykają się na jawie, oni wiedzą o niej więcej niż powinni. Czy to...

Kolejna genialna seria Pani Kerstin Gier!
Wprost nie potrafiłam się oderwać od tej książki!
Liv Silver i tajemnica snów, a także czterech przystojniaków i jedna "troszkę" świrnięta dziewczyna.
Mnóstwo przygód, pełno śmiechu, tajemniczości, a nawet trochę romantyzmu :D.
A także jak po każdej części książek tej Pani mam coraz większą chrapkę na kolejne tomu i kolejne :D.
Już się nie mogę doczekać kolejnego tomu, który będzie jakoś (dopiero) we wrześniu!
GORĄCO POLECAM!

Stworek_vel_Oka | 2016-06-24
Przeczytana: 23 czerwca 2016

Kiedy zobaczyłam grubą okładkę „Silvera”, te drobiazgi na niej, to oko... nie mogłam się powstrzymać, żeby jej nie dotknąć, a przede wszystkim sprawdzić, czy treść będzie równie atrakcyjna co książkowe opakowanie. I do teraz zachodzę w głowę, jak to się stało, że miałam przeczytać jeden rozdział, miałam tylko na chwilę przerwać lekturę innej książki, pooglądać graficzne ozdobniki stron… a tu wita mnie spis treści na końcu! Ja się pytam, kiedy? To chyba sen! A skoro o snach mowa…

"Jak mawiał Sherlock Holmes? Kiedy wykluczysz to, co niemożliwe, wówczas to, co zostanie, musi być prawdą, jakkolwiek nieprawdopodobnie brzmi. Tylko co zostawało, gdy nie dało się wykluczyć niemożliwego?"

Olivia Silver, zwana Liv, lat piętnaście, wraz z siostrą Mią, dzięki swoim rodzicom (szczególnie niezwykle zapracowanej i kochliwej mamusi) mogły zwiedzić świat. Pewnie niejedna spragniona podróży dusza westchnęłaby tu z zazdrością (bo ilość miejsc, które zobaczyły siostry była naprawdę całkiem spora),...

Serenity | 2016-11-26
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 20 listopada 2016

Recenzja pochodzi ze strony: seekerofthebooks.blogspot.com

Byłam świadkiem, jak ludzie (dosłownie!) rzucali się na egzemplarze tej książki podczas Targów w Krakowie. I postanowiłam nie stosować się do ambitnej zasady Horacego o ciemnym tłumie i tak dalej i.. też wmieszałam się w tą długą, bardzo długą kolejkę tylko po to, by kupić "Silver". Co z tego wynikło? Na pewno krótka recenzja. Tej książce niestety... nie udało się pobudzić mojej weny.

„Twój dom jest tam, gdzie twoje książki”
Liv i jej siostra Mia nie mają stałego domu - ich rodzice rozwiedli się dawno temu, i od tego czasu siostry muszą przeprowadzać się tam, gdzie praca poniesie jednego z ich rodziców. Ale od kiedy zamieszkały w Londynie, życie Liv stało się nieźle pokręcone. 4 chłopców z jej szkoły pojawia się w... jej snach. I nie, wcale o nich nie fantazjuje, choć może to wyglądać tak, jakby jej odbiło. Co gorsza okazuje się, że oni również śnili te same sny i nie jest to dla nich nic dziwnego...

Wydaje mi się, że...

Anda | 2017-01-31

Przyznam , że to moja pierwsza książka tej autorki więc nie miałam porównania co do innej jej twórczości . Jestem pozytywnie zaskoczona .
Silver czyta się szybko i przyjemnie. Jest tutaj ciekawa fabuła i humor który sprawia , że można zrelaksować się i odprężyć .

Procella87 | 2016-06-18
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, 2016

Nie jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Gier. Jak zwykle bawiłam się z nią świetnie. Największym walorem niewątpliwie jest tu humor. Bardzo polubiłam Olivie. Jest ona rezolutną dziewczyną, której cięte i szczere komentarze wielokrotnie mnie rozbawiły. Główny wątek o podróżowaniu w snach ma potencjał, lecz niestety nie zachwyca za bardzo. Za to lekki, zabawny i baśniowy klimat sprawia, że warto przeczytać Księgę snów. Polecam.

Znacie sceny z horrorów gdy pojawia się ta specyficzna melodia a głupiutka blondynka idzie w kierunku w którym nie powinna iść i....
Po przeczytaniu tej książki mam takie właśnie wrażenie.
Książka jest świetnie napisana. Akcja jest umiarkowana ale nie ma się poczucia nudy czytając, wręcz przeciwnie. Główna bohaterka o dziwo nie jest super laską, ani za ładna ani za mądra, i to jest na ogromny plus.
Nie zawiodłam się na tej pozycji. Po raz kolejny pani Gier mnie oczarowała. Mam ogromny niedosyt, wręcz nie mogę uwierzyć, że tak szybko ją skończyłam. A najfajniejsze jest to, że tak na prawdę nic nie jest do końca wyjaśnione :)
I jak ja mam dotrwać do września!
(Dla tych co to czytają!: Z góry przepraszam za chaos w mojej wypowiedzi ale dosłownie przed chwilą skończyłam, a musiałam się z wami podzielić moimi odczuciami :D)

maggie | 2016-10-21
Przeczytana: 21 października 2016

Kerstin Gier pokochałam dzięki "Trylogii Czasu", potem było rozczarowujące "Z deszczu pod rynnę". Jednak kiedy w nowościach w bibliotece zobaczyłam "Silver", od razu złapałam i czym prędzej zaczęłam czytać.

Liv razem z siostrą Mią to prawdziwe weteranki, jeśli chodzi o "zaczynanie wszystkiego od nowa". Teraz razem z mamą i nianią mają zamieszkać w wymarzonym domku na wsi, jednak na miejscu okazuje się, że wiejski domek legł w gruzach jak ten z kart. W szkole Liv spotyka grupkę chłopaków z którymi dzieli również sny...

Kerstin Gier jak zwykle zachwyca zabawnym i lekkim piórem. Powieść wciąga i nie można się od niej oderwać! Obawiałam się zbytniego podobieństwa do Trylogii Czasu, ale na szczęście tylko bohaterowie tylko lekko, leciutko przypominają mi trzpiotowatą Gwen i tajemniczego Gideona (chyba, że ja na siłę doszukuję się podobieństwa ;) ). Do tego mamy sporo barwnych postaci jak np. siostra Liv, Mia, czy opiekunka Lottie. Plusem jest oryginalne podejście do snów i sennej...

lacerta | 2017-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 01 maja 2017

Z dużą dozą niepewności podchodziłam do "Silver". Zupełnie niepotrzebnie, bo książka oprócz pięknej szaty graficznej kryje wciągającą treść.

"Silver. Pierwsza księga snów" określiłabym jako książkę młodzieżową - mamy wątek romantyczny, akcję i tajemnicę. Książkę czyta się naprawdę szybko głównie za sprawą Liv - jej poczucie humoru i sarkastyczne uwagi sprawiły, że od razu ją polubiłam.
Nie do końca rozumiem sens wprowadzenie do treści tajemniczego bloga. Co prawda wpisy pozwoliły trochę lepiej poznać bohaterów i zorientować się w powiązaniach między nimi, ale trochę nie pasowały mi do całości. Zupełnie jakby były wyjęte z innej książki.

Pani Kerstin Gier ponownie zapewniła mi kilka mile spędzonych chwil z jej lekturą. Po kolejną "księgę snów" z pewności sięgnę.

Patronaty tygodnia

Chyba wszyscy to czujemy: powoli zaczyna się lato. Ciepłe i rozleniwiające. Wydawnictwa serwują więc teraz porcję literatury wakacyjnej – lekkiej i pastelowej jak sorbet. Wśród premier są też powieści młodzieżowe i książki dla dzieci. Na jakie tytuły (pod naszym patronatem) warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy!