Refleksologia dla początkujących. Uzdrawiający masaż stóp

Wydawnictwo: Illuminatio
7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Reflexology For Beginners
poradniki
joly_fh

Refleksologia to prosta i skuteczna metoda terapii niekonwencjonalnej, dzięki której już po pierwszym zabiegu poczujesz poprawę zdrowia, wzrost energii, będziesz bardziej zrelaksowany i optymistyczniej spojrzysz na świat. Dzieje się tak za sprawą łagodnego masażu punktów na stopach odpowiadających danym organom wewnętrznym, narządom lub częściom ciała, który umożliwia uzdrowienie licznych...

Dzieje się tak za sprawą łagodnego masażu punktów na stopach odpowiadających danym organom wewnętrznym, narządom lub częściom ciała, który umożliwia uzdrowienie licznych dolegliwości. Refleksologia ma pozytywny wpływ na zdrowie zarówno fizyczne jak i emocjonalne – to potężna, nieinwazyjna i skuteczna metoda uzdrawiania.

Książka zawiera czytelne i kompletne instrukcje opatrzone licznymi ilustracjami, informacje na temat położenia refleksów oraz przeprowadzania zabiegów, a nawet studia przypadków osób korzystających z tej metody. Autor – David Vennells, wykwalifikowany i doświadczony terapeuta, krok po kroku prowadzi cię od podstaw refleksologii do jej pełnej sesji.

Dzięki stosowaniu praktyk refleksologii:

Poradzisz sobie ze stresem i zniwelujesz napięcie.
Pokonasz wiele fizycznych dolegliwości np. poprawisz krążenie krwi i ukoisz ból.
Zyskasz świadomość, energię, siły witalne i poczucie wewnętrznego spokoju.
Odczujesz pełnię zdrowia i szczęścia.

źródło opisu: Wydawnictwo ILLUMINATIO Łukasz Kierus, 2013

źródło okładki: www.illuminatio.pl

hibou | 2013-09-12
Przeczytana: 10 września 2013

Ludzie lubią sięgać po to co ich relaksuje. Spotkanie ze znajomymi, basen, wędkowanie, czytanie bądź masaż. No właśnie, kto z nas nie lubi być masowany? Masaż może być relaksujący bądź leczniczy. Masowane mogą być różne części ciała: plecy, ręce, nogi i stopy. I właśnie o tym jest "Refleksologia dla początkujących" - o leczniczym masażu stóp.

Refleksologia to prosty i skuteczny masaż odpowiednich miejsc na stopach. Celem tego masażu jest uzdrowienie dolegliwości oraz pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne, emocjonalne i psychiczne. Masaż wykonywany jest całymi dłońmi bądź palcami. Refleksy na stopach odpowiadają poszczególnym organom bądź częścią ciała w budowie anatomicznej człowieka. Książka obfita jest w ilustracje przedstawiające sposób masażu odpowiednich punktów na stopie jak i również dokładne przedstawienie refleksów. Jednak by masaż przyniósł efekty, refleksolog powinien być pełen współczucia i chęci niesienia pomocy dla osoby masowanej. Ludzie potrafią wyczuć intencje i...

grejfrutoowa | 2013-09-04
Przeczytana: 04 września 2013

David F. Vennells to autor książki pt. „Refleksologia”. Jest to pozycja z cyklu „Dla początkujących”, wydana została przez Illuminatio w 2013 roku.
Refleksologia to metoda polegająca na uciskaniu odpowiednich miejsc na stopach w celu leczenia innych części ciała. Każdy narząd ma przypisaną część stopy, której odpowiada. Uciskając i masując to miejsce możemy doprowadzić do poprawy stanu zdrowia. Masaż można wykonywać kciukiem, lub innymi palcami. Uciskając refleksy możemy sprowadzić ból i dyskomfort, dlatego należy uważać. Już sam wygląd stopy może nam powiedzieć wiele o kondycji organizmu. Dopiero po rozgrzewce możemy zacząć zabieg. Jest on pracochłonny, ale nie tylko pomaga na stan zdrowia (psychiczny i fizyczny), ale też zwiększa poziom energii. Refleksologia to przede wszystkim terapia uzdrawiająca, która znana jest od wieków i stosuje się ją po dziś dzień.
Książka należy do serii „Dla początkujących”. Zgodnie z tym została wydana – prosta okładka, ładny papier, schludna...

Brylant | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015