Monster High. Przyjaciółki i niezła heca

Okładka książki Monster High. Przyjaciółki i niezła heca Gitty Daneshvari
Okładka książki Monster High. Przyjaciółki i niezła heca
Gitty Daneshvari Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Monster High (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Monster High (tom 2)
Monster High: Ghoulfriends Just Want to Have Fun
Bukowy Las
2013-05-20
2013-05-20
Ewa Pater-Podgórna
Monster High

Uwielbiam! Moje ulubione pozycje z literatury dziecięco-młodzieżowej (wszystkie serie Monster High). I po raz kolejny jestem zachwycona jak mądre są te książki i ile ukrytej treści niosą (jeden wielki głos o tolerancji, akceptacji inności).

Cieszę się, że nie odpuściłam sobie tej serii. Fabuła naprawdę się rozwinęła. Najwyraźniej musiałam przetrwać tylko pierwszy tom. Co prawda, język nie do końca mi odpowiada, to rozumiem, że jest to jednak książka dla młodszych czytelników. Tak czy siak, ta część jest zdecydowanie lepsza od poprzedniej, czyta się ją równie szybko, a ilustracje są tak samo piękne jak w poprzedniej części. Mam nadzieję, że jednak się nie zawiodę, dlatego zabieram się za kolejną część.

Mimo, że jest to 2 część,to jest to inna historia, która ciągnie się do 4 tomu, więc można czytać tą część nie czytając 1.
Książka jest dobra i lekka i nawet jest tu fajny wątek romantyczny! ;D

Książka jest dobra i lekka i nawet jest tu fajny wątek romantyczny! ;D

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Seria Monster High nieustannie fascynuje moje córki, stąd dziś kolejna propozycja dla młodych miłośniczek cyklu, drugi tom przygód straszyciółek pt. "Monster High i niezła heca". Opowieść jaką znalazłam na kartach lektury jest kontynuacją przygód bohaterek z pierwszej części czyli Rochelle, Robeccy i Venus...

Uczniowie straszyceum Monster High w Salem rozpoczynają kolejny rok szkolny. Trzy straszyciółki Robecca, Rochelle i Venus ogromnie cieszą się z powrotu do szkoły. Mimo iż wszyscy zapomnieli już o wydarzeniach jakie miały miejsce w zeszłym roku szkolnym przyjaciółki są bardziej czujne szczególnie w stosunku do jednej z nauczycielek - panny Flapper. Szybko okazuje się, że w straszyceum dzieje się coś podejrzanego. Po szkole krążą białe koty stanowiące zły znak dla wszystkich uczących się tam potworów. Ponadto podczas lekcji w Katakumbach dziewczyny wpadają na zagadkowy trop a to dopiero początek niewyjaśnionych zjawisk jakie mają miejsce w szkole. Prowadząc swoje małe śledztwo dziewczyny nadal uczestniczą w zwykłym życiu szkoły. Zostają przyjęte do Stowarzyszenia Nocnych Słowików w ramach którego każda z klubowiczek dzieli się swoimi umiejętnościami z potrzebującymi pomocy uczniami.

Kolejna opowieść o uczennicach z Monster High przynosi czytelnikowi kolejne zagadki, nowe fakty i kontynuację śledztwa, które zdaje się nie mieć końca. Wszystko to sprawia, że nie sposób oderwać się od lektury, nie sposób przewidzieć jak się skończy a jakiekolwiek spekulacje nie mają tu najmniejszego sensu. Podoba mi się taki sposób przedstawienia sprawy. Specyficzni i bardzo różnorodni bohaterowie dodają natomiast całej historii charakteru i czynią ją zupełnie wyjątkową i niepodobną do żadnej innej.

Jeśli chodzi o samo wydanie to moją uwagę zwróciło kilka rzeczy. W przystępny tekst co jakiś czas wpleciono słówka bądź wyrażenia w języku francuskim i hiszpańskim, których wyjaśnienie znajduje się u dołu strony. Jest to takie ciekawe urozmaicenie, które odbieram ogólnie pozytywnie. Pozytywne wrażenie robi też rewelacyjna okładka książki, która naprawdę zachęca do zajrzenia w jej karty. Fajnie, że sugerując się młodym wiekiem czytelników lektury zastosowano dużych rozmiarów czcionkę i czarno białe ilustracje przy każdym z szesnastu rozdziałów. Czy są jakieś negatywy? Fanki Monster High chyba takowych nie znajdą. Historia jest ciekawa, dotyczy ich ulubionych bohaterów, jest przy tym zabawna i napisana przystępnie właśnie dla młodszego odbiorcy. Jak dla mnie tym razem akcja toczy się zbyt wolno ale moja córka po raz kolejny była nią zachwycona. Polecam, na pewno taka lektura ucieszy każdą miłośniczkę serii Monster High, a że cena jest wyjątkowo atrakcyjna korzystajcie z okazji by je uszczęśliwić ;)

Uczniowie straszyceum Monster High w Salem rozpoczynają kolejny...

Książkę kupiłam kiedy byłam fanką Monster High. Bardzo polecam dla fanów.

Książkę kupiłam kiedy byłam fanką Monster High. Bardzo polecam dla fanów.

Niestety jestem już dorosła i niestety po raz drugi, oceniam tą książkę oczami dorosłego. Przeczytałam ją z nudów i dlatego, iż akurat była pod ręką. Nie wiem, czy robienie pozytywnych bohaterów z potworów jest teraz w modzie,v jednak ja uważam to za lekko niesmaczne. Historia jest bardzo słaba i nieciekawa, nie przejawia dla mnie żadnych wartości edukacyjnych. A literatura dla dzieci powinna je zawierać. Ukazuje się tutaj osobniki, których powinniśmy się bać, ponieważ (nawet jeśli nie istnieją) zostały stworzone jako coś, co zagraża człowiekowi a nie jest dobre ani ładne. Uważam całą serię tych nieszczęśliwych bohaterek za wielce nietrafioną i nie zdobyłabym się na podsuwanie takiej lektury własnemu dziecku.

Przeczytałam tą książkę parę lat temu i z tego co pamiętam bardzo mi się spodobała, chodź wiem, że teraz bym jej nie przeczytała ze względu na za duży tekst.

Bardzo fajne :)

Bardzo fajne :)

Książka zawiera ciekawe informacje na temat straszyceum i ich uczniów

Książka zawiera ciekawe informacje na temat straszyceum i ich uczniów

Cudowna książka.

Cudowna książka.