Testament starego dziwaka

Tłumaczenie: Stefania Poleszczuk
Wydawnictwo: Akapit
Die Herrin von Retzbach
Szaken

...Z zimną krwią zerwałby zaręczyny z Krystyna, gdyby tylko miał pewność, że Anna Róża będzie chciała go poślubić. Musi osiągnąć ten cel i na pewno mu się uda. Znał swoją władzę nad kobiecymi sercami. Ich zdobywanie przychodziło mu do tej pory z taka łatwością. Gdy okaże pełnię swojego nieodpartego uroku, Anna Róża nie będzie mogła mu się oprzeć, tym bardziej, że z pewnością go kocha. Jadwiga...

Jadwiga Courths-Mahler opowiada tu historię Anny Róży Billach, której życie odmienił testament starego dziwaka, Mateusza Retzebacha. Dwóch mężczyzn, Jan i Lothar, zapragnie ją poślubić, ale każdy inną wagę będzie przywiązywał do postanowień testamentu. Romantyczna intryga zakończy się ślubem, a który z nich będzie szczęśliwym panem młodym, dowiedzą się państwo z lektury tej książki.

źródło opisu: Wydawnictwo Akapit, 1993

źródło okładki: Zdjęcie autorskie