9788320555189
Dawid

W konwencji z pogranicza science-fiction i politycal-fiction polonijny poeta i prozaik ukazuje pewien europejski kraj, którego mieszkańcy ulegli inwazji nieznanego bakcyla żywiącego się ludzkimi myślami, ludzkim intelektem. Drążąc ludzkie mózgi tytułowy pleśniak odbiera ludziom zdolności racjonalnego myślenia, stając się zagrożeniem dla kraju... Póki co powoduje rozprzestrzenianie się chaosu,...

Póki co powoduje rozprzestrzenianie się chaosu, napięcia polityczne, niedowład organizacyjny Państwa.
Walkę z groźną inwazją pleśniaka podejmuje samotnie naukowiec, który hoduje pleśniaka-mutanta, bakcyla żywiącego się zwykłymi pleśniakami. Pracę nad antypleśniakiem musi ukrywać przed atakowanymi przez pleśniaka władzami, a szczególnie przed wojskiem, chcącym wykorzystać groźnego bakcyla do celów militarnych.
Najnowszą powieść Krzysztofa Kamieńskiego czyta się także jako powieść satyryczną, ciekawą, zabawną i pouczającą.

źródło opisu: www.lsw.pl

źródło okładki: www.lsw.pl