Księżniczka Balbinka i prosiaczek Chlapcio

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Księżniczka Balbinka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Siedmioróg
La petit princesse Mona et le petit cochan
Monika Adamczyk

Tego dnia księżniczka zaprzyjaźniła się z prosiaczkiem. Prosiaczki są wspaniałymi kompanami do zabaw, nawet kiedy pluskają się w błocie. Bo jak prosiaczki się bawią, to na całego, zapominając o bożym świecie! Gorzej, kiedy zapada noc i okazuje się, że trzeba wrócić do mamusi.

źródło opisu: Siedmioróg

źródło okładki: Siedmioróg

Magdalena Paź | 2014-02-24
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 20 lutego 2014

Mała księżniczka Balbinka wymyka się z domu żeby śledzić królewskiego kucharza. Ciekawi ją skąd on bierze różne produkty by przygotowywać posiłki. Idąc jego tropem napotyka na swojej drodze prosiaczka, który szybko staje się jej nowym przyjacielem. Mała świnka pokazuje dziewczynce swoje ulubione zabawy. Oboje bardzo przyjemnie spędzają ze sobą czas.
„Księżniczka Balbinka i prosiaczek Chlapcio” to niezwykle przyjazna dzieciom, napisana bardzo prostym, zrozumiałym językiem książeczka. Już sama okładka przyciąga wzrok, a co się dzieje w środku. Po prostu cudowna bajka. Niezwykle ciekawi swoją fabułą, posiada niebywale dynamiczną akcję, potrafi rozbawić i rozśmieszyć do łez. Moja córka się w niej zakochała. Do tego stopnia, że zabrała ją do przedszkola. Tam było wspólne czytanie a później ilustrowanie historii.
Mnie urzekły w tej bajce niezwykle barwne i piękne ilustracje. W sposób realistyczny oddają to, co dzieje się na kartach książki. Niby tak niepozorna historia a niesie w...

Misia-i-Tosia | 2014-03-21
Na półkach: Posiadam

Księżniczka Balbinka jest wesołą lubiącą przygody dziewczynką. Tym razem zaprzyjaźnia się z prosiaczkiem. Spotkała go gdy skradała się za królewskim kucharzem Antonio bo chciała się dowiedzieć skąd kucharz bierze świeże produkty. Jako księżniczce pewnych rzeczy nie wypada robić no ale to przecież Balbinka :) a ona swoje zdanie ma. I tak nasza kochana Balbinka rozrywa sobie swoją sukienkę, bawi się w błocie z Chlapciem zachowuje się jak zwykła dziewczynka. Co mi się podoba w tej książce to podejście dorosłych do Balbinki, kucharz Antonio niesie ją pod pachą, guwernantka traktuję ją jak każde dziecko.
Sytuacje opisane w książeczce wywołują uśmiech :) są wesołe, jest sporo zwrotów akcji. Balbinka pokazuje się jako wesoła, ciekawska, energiczna dziewczynka co ważne staje w obronie Chlapcia. Zawarty w opowiadaniu jest ważny przekaz należy pamiętać o tym by informować rodziców o tym,że się idzie żeby się nie martwili o nas. Wszystko to ładnie i zgrabnie wplecione w treść książeczki...

Kiti | 2015-05-06

Seria o księżniczce Balbince była mi do tej pory nieznana. Nie jestem pewna, czy w ogóle kiedykolwiek o niej słyszałam. Cieszę się jednak, że postanowiłam się z nią zapoznać, gdyż postać głównej bohaterki jest naprawdę nietuzinkowa.

Księżniczka Balbinka to na pewno nietuzinkowa młoda dama. Tego dnia postanowiła sprawdzić skąd kucharz przynosi produkty na potrawy. Idąc jego śladem natrafiła na chlewik, w którym spotkała małego prosiaczka. Razem z nim postanowiła potaplać się w błocie.

Przesłanie tej książeczki ukazuje, że każdy z nas, nawet jeśli jest księżniczką, przez chwilę chce poczuć się normalnie i na przykład pobawić się w błotku. Rodzina jednak też jest dla nas ważna i po pewnym czasie tęsknimy za swoimi bliskimi. Pamiętajmy więc - zabawa zabawą, ale towarzystwo bliskich powinno być dla nas najważniejsze.

,,Księżniczka Balbinka" to jak na razie czterotomowa seria o dziewczynce, która łamie wszelkie stereotypy o księżniczkach. Treści jest tutaj dość sporo jednak czyta się...

Lena | 2017-07-20
niqqa | 2016-10-13
Na półkach: 2016
Przeczytana: 13 października 2016
kejt | 2016-07-13
Słodka księżniczka i niesforne zwierzaki

Książeczki o Balbince mają wszystko, co podoba się małym dziewczynkom. Balbinka jest mała, niesforna i w gruncie rzeczy zupełnie zwyczajna. Ma te same potrzeby, co wszystkie dziewczynki, zachowuje się często w podobny sposób.