Up From the Grave

Cykl: Nocna Łowczyni (tom 7)
Wydawnictwo: Avon
Up From The Grave
9780062076113
Jeaniene, Frost, Night, Huntress, fantasy
angielski
chiqibabe

Cat Crawfield and her husband Bones should have known better than to relax their guard, because a shocking revelation sends them back into action to stop an all-out war. A rogue CIA agent is involved in horrifying secret activities that threaten to raise tensions between humans and the undead to dangerous heights.

źródło opisu: http://jeanienefrost.com/

źródło okładki: http://jeanienefrost.com/

Maskaa | 2017-09-08
Przeczytana: 08 września 2017

Bardzo długo czekałam na polskie tłumaczenie ( z angielskim jestem etapie Kubusia Puchatka :P ) nie oficjalne, ale w końcu dzięki większym fanom Cat i Bones'a niż ja mogłam przeczytać ostatnią, niestety część.
Bardzo mi się podobała, było kilka scen które z łatwością przewidziałam, ale więcej takich które mnie mile zaskoczyły;) Nie będę zdradzać które ;)
Za parę lat na pewno z przyjemnoscia wrócę do tej serii i z czystym sercem mogę ja polecić fanom sf i paranormal romanse :)

Edziam | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

No cóż wszystko co dobre kiedyś się kończy , cała seria bardzo dobra pełna akcji i humoru,warto przeczytać.

BlackPearl | 2017-04-08

Fajna, ale dużo słabsza część niż poprzednie. Najgorsza z serii moim zdaniem. Nie podobało mi się zakończenie historii Cat i Bonesa. Zbyt cukierkowe i mało epickie, liczyłam na więcej i się przeliczyłam. Niestety niewiele razy się zdarzyło żeby finał serii sprostał moim oczekiwaniom ;)

Erza | 2017-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2017

Niesamowita, jak każda część. Nie spodziewałam się tylko, że Cat tak dokopie Marie (jakby nie było królowa... mambo... i te sprawy...).

Tylko...
Czy tylko mnie druga kwarta książki skojarzyła się z "Resident Evil"?
A trzecia lekko z "Przed Świtem"?

Szczerze nie mogę się doczekać przeczytania (o ile stanie się to możliwe) części 7.5.

„Powstając z grobu” to siódma i ostatnie (w zamyśle) część przygód Cat i Bonesa autorstwa Jeaniene Frost.
Cała seria, to nieliczne książki o wampirach, które nie wkurzają, nie śmieszą, nie irytują.
A główni bohaterowie to nie nastolatkowie błyszczący w słońcu, pełni rozterek rodem z Bravo Girl.
Dlatego mogę śmiało napisać, że dla mnie to najlepsza seria o tematyce wampirze.

Siódma część, to ostatnie spotkanie z głównymi bohaterami, a ich głównym antagonistą jest agent Madigan, który przez lata prowadził makabryczne eksperymenty na ludziach, wampirach i ghulach.
To właśnie z nim będą musieli się zmierzyć Cat i Bones oraz ich przyjaciele i sprzymierzeńcy.

Jak to u Jeaniene Frost bywa, książka pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji i takich wydarzeń, których nigdy bym się nie spodziewała.
Mimo, że to już siódma odsłona przygód bohaterów, to autorka pokazała, że ma jeszcze kilka ukrytych asów w rękawie.
Początkowo seria miała liczyć 9 tomów, ale sama autorka przyznała, że ma...

Beata | 2017-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2017

Bardzo dobre zakończenie serii, pozamykane wątki. Przeczytałam z zainteresowaniem, ale... No właśnie... Czegoś zabrakło, tej szczególnej iskierki, którą zawsze odczuwałam czytając powieści o Kat i Bones`ie. Nie jest to najlepsza część serii, niestety. Ale dowiadujemy się kilku ciekawych rzeczy... Niemniej, spodziewałam się, że zadrży ziemia... a tu cisza.

mclena | 2015-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2015

Eh... to już koniec serii "Nocnej Łowczyni" (przynajmniej narazie, bo podobno zakontraktowane sa jeszcze tomy 8 i 9) i szczerze bardzo się cieszę, bo już mi sie okropnie przejadła. Mimo, że ostatnie starcie przed emeryturą Cat i Bonesa było na całkiem przyzwoitym poziomie, to przez Katie zapachniało mi "Zmierzchem". Zdecydowanie jestem za krótszymi seriami i dwa razy się zastanowię zanim sięgnę po następnego tasiemca. Jest jeszcze kilka książek pośrednich do tej serii które chciałabym przeczytać, ale zdecydowanie muszę zmienic otoczenie, bo wampiry mi na obecną chwilę zbrzydły. Kilka ciekawych posunięć na początku utrzymało napięcie, ale kiedy Cat w połowie książki rozprawiła sie z Madiganem, byłam rozczarowana. Miałam nadzieje, że to między nimi rozegra się finał, ale w sumie gdyby tak było, to zniknięcie Cat i Bonesa ze środowiska nieumarłych, byłoby dużo trudniejsze do zrealizowania i pozostawiłoby otwarte drzwi dla autorki, a na prawdę jeszcze choćby jeden tom i będzie...

Ostatnia część fascynujących przygód Cat&Bones.
Wspaniałe zwieńczenie i rozwiązanie wątków. Pomimo, że jest to ostatnia część to właśnie z niej dowiadujemy się najwięcej o samej Cat, jej dzieciństwie i dlaczego tak naprawdę trafiła do jednostki oraz co się tam z nią działo przez pierwsze lata pracy.
Wydawać by się mogło, że po sześciu częściach znamy naszych bohaterów jak łyse konie i nic nas już nie zaskoczy. Nic bardziej mylnego. Autorka kolejny raz udowodniła, że ma jeszcze parę asów w rękawie i nie zawahała się ich wszystkich użyć. Fabuła skupia się na zaginięciu ekipy Cat z Tate'm na czele. Pojawia się nowy szef jednostki, który ma swoje własne trupy w szafie. Ów szef informuje naszą dwójkę, że ich przyjaciele nie żyją i tutaj zaczyna się cała akcja, bo oczywiście ani Cat ani Bones w to nie wierzą.

Samo zakończenie jest tak wspaniałe, że nie sposób się długo dąsać, że to już koniec. Cat&Bones znajdują się dokładnie tam gdzie powinni i są szczęśliwi dokładnie tak jak powinni....

Zawsze smutno jest żegnać się z dobrymi znajomymi. Po siedmiu książkach, kilkunastu drobnych opowiadaniach i występach pobocznych w kolejnych czterech książkach główni bohaterowie, Cat i Bones, są właśnie jak tacy dobrzy znajomi. Jak już w kilku recenzjach pisałam, jest to dla mnie zdecydowanie moja ulubiona para bohaterów w jakiejkolwiek serii. Z jednej strony żal, że już nigdy nie przeczytam ich kolejnych przygód, z drugiej strony cieszę się jednak, że autorka dała im odpowiednie zakończenie i zamknięcie ich historii. W seriach książkowych bardzo nie lubię tego, że autorzy mają pomysł na kilka książek, a namawiani przez czytelników i wydawnictwa, przedłużają serię niemiłosiernie. Seria o Sookie autorstwa Charlaine Harris była planowana na 8 części i widać, że na tyle części autorska miała pomysł, dalej książki są nudne, fabuła niespójna a główna bohaterka coraz mniej wiarygodna. Tak samo było z świetną serią o Anicie Blake. Jeaniene Frost stanęła jednak na wysokości zadania - gdy...