Fundamenty wiary

Tłumaczenie: Robert J. Szmidt
Cykl: Schronienie (tom 5)
Wydawnictwo: Rebis
How Firm a Fundation
Judge

Korona przetrwała pięć lat, odpierając każdy atak skorumpowanych władz kleru trzymającego w żelaznym uścisku resztę planety. Charis ma już na koncie serię oszałamiających zwycięstw, niemniej ostateczne zwycięstwo i zachowanie niezależności zależeć będzie wyłącznie od tego, czy zdoła pokonać Kościół na jego terenie.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2013

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

rad | 2014-01-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Pozytywnie zaskoczony. Jak dla mnie, lepsza od pozostałych części cyklu "Schronienie". Po zmęczeniu czwartej części, obiecałem sobie, iż dam spokój z Merlinem. Aczkolwiek, nie żałuje iż przeczytałem piątą część. Mam nadzieję, iż szósty będzie na tym samym poziomie ;)

LibertyPrime | 2014-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Jeśli ktoś jest fanem tej serii tak jak ja bedzie jak najbardziej usatysfakcjonowany.

Killst4r | 2014-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Ta książka ma jedyną wadę, trudno zapamiętać te dziwaczne imiona i nazwiska bohaterów, a wymówić to już prawdziwa sztuka.

Kamil Kukier | 2013-12-19

Hmm. Dla tych którzy czytali poprzednie części lepsza niż wcześniejsza, gorsza niż pierwsze 2 . Tempo akcji zwalnia coraz bardziej ale i tak nie mogę się doczekać co wydarzy się w następnym tomie.

Andi | 2013-12-07
Przeczytana: 03 grudnia 2013

W porównaniu do poprzednich tomów, ta część moim zdaniem jest troszeczkę słabsza, choć nadal warta przeczytania. Szkoda, że nie ma oceny między "dobra" a "bardzo dobra", gdyż wtedy bym ją zaznaczył - "dobra+".

Daniel Taberski | 2013-11-15
Przeczytana: 12 listopada 2013

Książka trzyma poziom poprzednich części cyklu. Jeśli, tak jak ja, przeczytałeś je w 2-3 dni, to i ten tom pójdzie równie szybko :).

Miroslaw Kowalski | 2013-11-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 08 listopada 2013

Kolejny tom cyklu schronienie ponownie ostro przegadany z tym, że tym razem w ogóle nie przeszkadza to w czytaniu a wręcz przeciwnie - mimo że tempo ideowo-militarnych zmagań coraz bardziej zwalnia, książkę połyka się szybko. Jest też wyraźnym punktem przejścia do tego co nastąpi w tomie kolejnym - nowy ciekawy układ geopolityczny, nowe technologie w natarciu etc. Bardzo miły powrót na schronienie.

adamk | 2013-10-22
Przeczytana: 20 października 2013

Kolejny Weber z serii Schronienie, 800 stron ale czyta się gładko i jeżeli ktoś zna poprzednie części serii Schronienie to wie że autor dużo przywiązuje wagi do polityki, knowań i podstępnych działań.
Nie jest to może seria Honorr Harington ale jak ktoś przeczytał poprzednie części to spokojnie można polecić i tą.