Co potrafi twój mózg

Tłumaczenie: Sebastian Musielak
Wydawnictwo: Medium
poradniki

Autorzy przedstawiają dziesięć najczęściej spotykanych cech będących wynikiem nietypowego rozwoju pewnych obszarów mózgu. Cechy te są tak rozpowszechnione, że nie traktuje się ich jako przypadków wymagających leczenia. Autorzy wyjaśniają na czym polegają te odmienności, jak z nimi żyć, jak je rozpoznawać i sprawdzać oraz jak na nie reagować (leworęczność, dysleksja, pamięć fotograficzna, autyzm, alkoholizm, synestezja itd.)

Marta | 2016-05-03
Przeczytana: 03 maja 2016

Nie jest to do końca to, czego oczekiwałam. Nie dowiedzialam się zbytnio niczego nowego. Za dużo ,,medycznej paplaniny", która spowalniala czytanie i momentami je utrudniala.

Alicya Oss | 2014-01-23

Mózgi są jak ludzkie twarze / Co potrafi twój mózg - Dr David Gamon, Allen D. Brangdon

Co potrafi mój mózg? Potrafi dać się wpuścić w maliny, to pewne. Zachęcona przez programy National Geographic typu „Pułapki umysłu”, i widniejący na okładce napis „bestseller” zainwestowałam w tę niewielkich gabarytów książeczkę. Czegoś innego się spodziewałam (ale czego za 19zł ? Chyba mnie przyćmiło), ale jak już coś wpadnie mi w ręce, to czytam i staram się coś z lektury wyłuskać.

Nie będę streszczać tego, co zostało w książce streszczone. Informacje w niej zawarte mogą, bowiem służyć zainteresowaniu tematem laików. Osoby posiadające określoną wiedzę ,nie dowiedzą się z tego podręcznika niczego nowego. Podkreślam: dla początkujących, lektura będzie całkiem przyjemną przygodą.

Dowiedzą się oni z niej przede wszystkim, jak drobne różnice w budowie mózgu wpływają na jakość naszego życia. Świadomość,...

Plopcik | 2016-08-23
książek: 2045