The Good Muslim

The Good Muslim
Bangladesz, Azja, islam
angielski
Madhuri

What does it mean to be a good daughter, sister, friend and citizen - and a good Muslim? Maya Haque - outspoken, passionate, headstrong - has been estranged from her brother Sohail for almost a decade. When she returns home to Dhaka hoping for a reconciliation, she discovers he has transformed beyond recognition. Can the two, both scarred by war, come together again? And what of Sohail's...

Maya Haque - outspoken, passionate, headstrong - has been estranged from her brother Sohail for almost a decade. When she returns home to Dhaka hoping for a reconciliation, she discovers he has transformed beyond recognition. Can the two, both scarred by war, come together again? And what of Sohail's young son, Zaid, caught between worlds but desperate to belong?

źródło opisu: Canongate, 2012

źródło okładki: http://www.canongate.tv/the-good-muslim-2.html

Madhuri | 2013-07-12
Na półkach: Przeczytane, In English
Przeczytana: 12 lipca 2013

Książkę przeczytałam zaledwie kilka chwil temu, więc dopóki moje odczucia są wciąż świeże i wyraźne, korzystam z okazji i piszę krótką opinię...

Dopiero po przeczytaniu dobrych kilkudziesięciu stron, zauważyłam na tylnej okładce, że książka jest drugim tomem bengalskiej trylogii napisanej przez Tahmimę Anam. Pierwszy tom jest zatytułowany ' A Golden Age' i to tak w zasadzie od niego powinno sie zacząć czytanie. Cóż, za późno się jednak zorientowałam i, mimo wszystko, nawet bez czytania części pierwszej, dość dobrze poradziłam sobie z rozumowaniem wątków.

Pierwsze strony książki ciągneły się jak flaki z olejem. Dużo było niedopowiedzeń, zamierzonych tajemnic, które miały na celu zachęcenie czytalnika do czytania, lecz czytelnik tak jak ja, raczej się zdenerwował i odłożył książkę na bok na jakiś czas, bo ileż można się domyślać i zgadywać, co autorka akurat chciała przekazać w pewnym zdaniu?

Mniej więcej od połowy, coś się w końcu zaczyna dziać. Powoli wychodzą na światło dzienne...

Kuba87 | 2016-03-06
Esclarmonda | 2015-12-23