Zagadnienia fizycznej walki z zagrożeniami terrorystycznymi. Aspekty organizacyjne i prawne

szczepan

Publikacja odnosząca się do płaszczyzny reagowania na atak terrorystyczny przez siły specjalne. W opracowaniu scharakteryzowano tendencje we współczesnym terroryzmie, omówiono historię i przebieg tworzenia sił specjalnych przeznaczonych do walki z tym zjawiskiem. Dużo uwagi poświęcono charakterystyce policyjnych i wojskowych jednostek kontrterrorystycznych oraz zasadom prowadzenia naboru i szkoleń do tego typu sił. Autor wskazuje także na elementy prawne oraz obszary współpracy międzynarodowej w zakresie fizycznej walki z terroryzmem.

bodzio_14 | 2016-08-13
anmyart | 2015-09-17