Aktualność Ewangelii Rozważania na rok A, B, C

Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Stanisława BM
Ewangelia
religia
Calmin

Czy Bóg uczy nas, jak mamy postępować w świecie, w którym żyjemy? Przecież każdy z nas musi codziennie odnajdywać się w kontekście sytuacji jednostki i społeczeństwa. Czy Ewangelia, która w Kościele jest odczytywana od dwudziestu wieków może być jeszcze aktualna we współczesności? Ksiądz Edward Staniek już w samym tytule odpowiada nam, że tak. Istnieje tylko jeden warunek: nasze decyzje musimy podejmować, licząc się z hierarchią wartości, na czele której stoi Bóg.
W rozważaniach na niedziele i święta trzech cykli liturgicznych, czyli Roku A, B, C, autor udowadnia nam, że Ewangelia to niepodważalny autorytet i jej bogactwo jest nieograniczone.

źródło opisu: www.sklep.stanislawbm.pl

źródło okładki: www.sklep.stanislawbm.pl

Calmin | 2014-07-06
Na półkach: Religia
Przeczytana: 06 lipca 2014

Książka składa się z szeregu kazań ks. prof. Edwarda Stańka wygłoszonych w cągu 3 lat (stąd rok A, B i C). Całość jest ciekawą propozycją, którą czyta się powoli (polecam po jednym rozdzialiku-kazaniu dziennie).
Z lektury tej pozycji można wynieść wiele pozytywnego, ale ten autor przyzwyczaił mnie do znacznie wyższego poziomu i obiecywałem sobie po niej znacznie więcej. Mimo to zdecydowanie godna polecenia.

Na półkach