Od niewiary do pełni Prawdy

3 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
nawrócenie, Eucharystia
religia
kiddo

Bóg przychodzi do nas i daje się odnaleźć każdemu, kto Go szuka. Łaska nawrócenia jest czasami wynikiem długich dociekań naukowych, a czasami zaskakującym doświadczeniem spotkania z innym światem. Miliony ludzi, niezależnie od wychowania, języka, kultury i wyznawanej religii, po spotkaniu z Jezusem Chrystusem doświadczają niesamowitej przemiany. Nie chcą już powracać do starego życia, rezygnują z grzechów i pragną tylko być z Jezusem i świadczyć o Nim, jak mówi św. Jan: „My także widzieliśmy i świadczymy, że Ojciec zesłał Syna jako Zbawiciela świata. Jeśli kto wyznaje, że Jezus jest Synem Bożym, to Bóg trwa w nim, a on w Bogu. Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam” (1J 4,14-16).

Książka zawiera kilkanaście porywających świadectw znanych osobistości ze środowisk ateistów, masonów, żydów, muzułmanów, a także przedstawicieli Kościołów protestanckich, którzy odkryli pełnię Prawdy w Kościele katolickim.

źródło opisu: http://sklep.milujciesie.org.pl/

źródło okładki: http://sklep.milujciesie.org.pl/

Gripper | 2016-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Przeczytałem, choć z zaciśniętymi zębami.
Już tłumaczę.
Już od wstępu autor obraża ateistów i inne religie, mija się z faktami, okazuję ignorancję wobec wiedzy naukowej, manipuluje faktami (np. określenie ZSRR "liberalnym" by dowodzić jakie fatalne ma skutki).
Na kilkunastu bohaterów nawróceń, dwóch jest raczej wątpliwych moralnie (w tym jeden wspierał eugenikę, potępioną w późniejszych rozdziałach, ale to ksiądz autor "zapomniał"), a dwóch jest kontrowersyjnych z ekumenicznego punktu widzenia.
Podsumowując, książka jest w swym przesłaniu, delikatnie mówiąc, nieekumeniczna, a wprost, pełna obraźliwych epitetów.

bhastek | 2016-01-05
Przeczytana: 2014 rok