Wampir z Bostonu

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Dominus
The Vampir in Boston
838534201X
Kate

Zbiór sześciu opowiadań humorystyczno-kryminalnych nowojorczyka Salvadore'a Lucci'ego. "Wampir z Bostonu" jest pierwszą pozycją tego autora na polskim rynku.

źródło opisu: Dominus, 1991

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

mrzokonimow | 2016-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

Bardzo rzadko zdarza mi się żałować czasu poświęconego książce.

Garść nijakich historyjek, bez pomysłu i klimatu. W kwestii "kryminalnej" - prymitywnie i bez polotu. Jeśli chodzi o humor - wcale nie lepiej.
Gwoździem do trumny jest koszmarna jakość wydania, w którym roi się od błędów. Tłumaczowi wypada pogratulować niezwykle oryginalnego podejścia do składni, a korektorom (o ile ktoś taki w ogóle brał udział w tej katastrofie) - znajomości egzotycznej interpunkcji.
Brawa dla Autora, brawa dla Wydawcy!

Kate | 2013-06-24
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Autor potrafi trzymać w napięciu i rozwinąć akcję w nieprzewidziany sposób. Opowiadania są krótkie i szybko się je czyta. "Wampir z Bostonu" jest tytułem książki jak i pierwszego z opowiadań.