Jedenaście bajek o kwiatach

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
jabajbaj

Bajki osnute na ludowych motywach wołyńskiego Polesia.

źródło opisu: własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jak ja uwielbiałam oglądać tę książeczkę! Mogłam godzinami wpatrywać się w ilustracje Andrzeja Tomczaka. I w zasadzie tyle było mojego w czasach przed opanowaniem literków, bo moi rodzice odmawiali z uporem czytania mi tych bajek do snu i zawsze gdzieś w okolicach wieczorynki książka znikała. I wcale im się nie dziwię, bo gdy już umiałam czytać, moja przygoda z bajkami o kwiatach skończyła się na pierwszym utworze. „Zawilec” opowiada bowiem o dziewczynce – niemowie, której własna rodzina chce się pozbyć, gdy nastaje głód. Nie to, że wszystkie utwory są utrzymane w tej konwencji, ale większość z nich ma taki przygnębiający klimat. Te poleskie podania mają swój urok i zapadają w pamięć, jednak nie jest to najlepsza lektura dla kilkulatka.