Zima stulecia

830803568X
PRL
historyczna
Figunia33

Świat w kropli wody, pełen hrabalowskich klimatów. Śmieszne, wzruszające i nostalgiczne. Znakomity debiut. -- Filip Bajon Opowiadania Zimy stulecia, dojmująco realistyczne i groteskowe zarazem, ocalają od zapomnienia ten coraz bardziej oddalający się, jak Atlantyda, ląd PRL-u. Wskrzeszają – z niezwykłą czułością i uwagą wobec konkretu, szczegółu – tamten czas, w którym przewrotny los kazał...

Opowiadania Zimy stulecia, dojmująco realistyczne i groteskowe zarazem, ocalają od zapomnienia ten coraz bardziej oddalający się, jak Atlantyda, ląd PRL-u. Wskrzeszają – z niezwykłą czułością i uwagą wobec konkretu, szczegółu – tamten czas, w którym przewrotny los kazał nam przeżywać wszystko co najważniejsze: młodość, miłość, życie... -- Bronisław Maj

Dla ludzi z mojej generacji, urodzonych w późnych latach pięćdziesiątych bądź wczesnych sześćdziesiątych to bardzo czytelna książka. Gratuluję. -- Muniek Staszczyk

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie

dorkaim | 2017-07-04

Jestem z pokolenia prl-u. Moja wczesna młodość przypadła na czasy trudne, ale nie bezwartościowe. Dlatego z przyjemnością czytałam książkę, która wpadła mi w ręce zupełnie przypadkiem. Odżyło wiele wspomnień i to jest największy jej atut.

Katarzyna Szczepaniak | 2018-01-07
Przeczytana: 26 marca 2018