Węzły

Wydawnictwo: RM
poradniki

Męczysz się podczas wiązania zwykłych paczek, wpatrujesz się w osłupieniu w koniec liny holowniczej lub zastanawiasz się, dlaczego ciągle rozwiązują ci się sznurówki? Umiałbyś zawiesić ładunek na haku, naciągnąć porządnie plandekę ciężarówki, uszczelnić przeciekający szlauch lub uwiązać konia?Naucz się wiązać węzły odpowiednie na każdą okazję bezpieczne i wystarczająco mocne. Taka umiejętność jest nie tylko ogromnie satysfakcjonująca, ale także niezbędna na przykład do bezpiecznego uprawiania wspinaczki, żeglarstwa czy wędkarstwa.W książce tej Geoffrey Budworth doradca Narodowego Muzeum Morskiego w Greenwich, założyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Wiązaczy Węzłów oraz twórca metody identyfikacji węzłów stosowanej w ekspertyzie sądowej opisał wykonanie i zastosowanie ponad 100 najbardziej przydatnych węzłów.

Woltan | 2015-11-15