EVA Strategia tworzenia wartości przedsiębiorstwa - Ehrbar Al

Wydawnictwo: WIG-Press
biznes, finanse

Nazwana przez czasopismo Fortune najbardziej atrakcyjną i wciąż zyskującą na aktualności koncepcją finansową , ekonomiczna wartość dodana (Economic Value Added EVA) stanowi temat rozmów w kołach finansowych na całym świecie, od Niemiec i Japonii do Singapuru i Republiki Południowej Afryki. EVA to rewolucyjna strategia tworzenia bogactwa przedsiębiorstwa i akcjonariuszy, mierzącą rzeczywistą rentowność firmy. Przyjęły ją tak wybitne przedsiębiorstwa jak Coca-Cola, Eli Lilly i Siemens AG osiągając w konsekwencji znakomite wyniki finansowe. Książka Ehrbara w sposób przejrzysty wyjaśnia idee ekonomicznej wartości dodanej, metody jej pomiaru oraz sposób jej wykorzystania do budowy systemu motywacji dla pracowników. Mówiąc krótko ekonomiczna wartość dodana jest miernikiem wyników przedsiębiorstwa różniącym się od większości innych tym, że odnosi wypracowany zysk do kosztu kapitału.

litpawel | 2015-07-28