Innowacje w rozwijaniu konkurencyjności firm Znaczenie, wsparcie, przykłady zastosowań

Wydawnictwo: C.H. Beck
biznes, finanse

Innowacje są obecnie najistotniejszym czynnikiem rozwoju i konkurencyjności współczesnych gospodarek. Doświadczenia polskich przedsiębiorstw wskazują, że jesteśmy bardzo mało innowacyjni. Zdaniem wielu przedsiębiorców przyczyną jest brak środków na rozwój i wdrażanie innowacji. Badania jednak dowodzą, że nie tylko trudności w pozyskaniu kapitału ograniczają innowacyjność. Przede wszystkim trzeba mieć wiedzę, pomysł, wolę działania i strategię. Celem tej publikacji jest takie przedstawienie najnowszej wiedzy związanej z innowacjami, które ułatwi przełożenie jej na praktykę gospodarcza.

Publikacja stanowi kompendium wiedzy o innowacyjności. Obejmuje swym zakresem zarówno aspekty prawne i instytucjonalne, jak i organizacyjne czy ekonomiczne. Przedstawia również przykłady zastosowań, które mogą stać się inspiracja dla praktyków gospodarczych.

Książka składa się z czterech części, omawiających takie problemy, jak:

współczesna gospodarka a innowacje;
innowacje w obszarze marketingu, logistyki i obsługi klienta w procesie budowania przewagi konkurencyjnej;
wspomaganie rozwoju innowacyjności przedsiębiorstw;
innowacje w praktyce – studia przypadków.

Niniejsza praca stanowi próbę analizy wybranych zagadnień teorii i metodologii innowacji, ze szczególnym uwzględnieniem warunków i potrzeb praktyki gospodarczej. Można mieć nadzieję, że przyczyni się ona zarówno do rozwoju teorii w zakresie innowacji, jak i praktyki działań innowacyjnych, niezbędnych do rozwoju konkurencyjności firm.

Prof. zw. dr hab. Andrzej Pomykalski

Politechnika Łódzka

Książka kierowana jest zarówno do wykładowców, studentów i doktorantów szkół wyższych na kierunkach zarządzania i marketingu oraz ekonomicznych i menedżerskich, jak i dla słuchaczy studiów podyplomowych oraz praktyków − przedsiębiorców, menedżerów i kadry kierowniczej przedsiębiorstw.

źródło opisu: Wydawnictwo C.H. BECK, 2011

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.beck.pl/zarzadzanie-ekonomia...»