Włochy. Przewodnik ilustrowany

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przewodniki MasterCard". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
Włochy, przewodnik
holly25

Włochy - obok Grecji najważniejszy punkt na kulturowej mapie kontynentu - to wyjątkowe miejsce, gdzie historia przypomina o sobie niemal na każdym kroku. Rzym, Wieczne Miasto - elegancki, wyrafinowany, a zarazem szalony - perfekcyjnie łączy bogatą przeszłość ze współczesną żywiołowością, pochłaniając turystę bez reszty. Podobnie Neapol, ojczyzna pizzy, Wenecja - "najpiękniejszy salon Europy",...

Rzym, Wieczne Miasto - elegancki, wyrafinowany, a zarazem szalony - perfekcyjnie łączy bogatą przeszłość ze współczesną żywiołowością, pochłaniając turystę bez reszty. Podobnie Neapol, ojczyzna pizzy, Wenecja - "najpiękniejszy salon Europy", Mediolan kształtujący światowe trendy w modzie, bajeczne miasteczka Toskanii i wysp, postrzępione granie Dolomitów czy granatowe jeziora Ligurii.

Włochy chwytają za serce z różnych powodów: wspaniałe dzieła sztuki, doskonałe jedzenie, piękne krajobrazy, mili ludzie - tu każdy znajdzie coś dla siebie, do czego później będzie wiele razy wracał.

Przewodnik ilustrowany Włochy:
- dostosowane do wymagań współczesnych turystów,
- niezbędne w planowaniu podróży: dzięki wizualizacji atrakcji łatwiej ustalić listę miejsc do zwiedzenia,
- niezastąpione na wyprawie,
- cenne jako "album-pamiątka z podróży",
- łączą cechy praktyczne Przewodników Pascala z ekskluzywnym ilustrowanym wydaniem,
- praktyczne i estetyczne,
- funkcjonalność w zakresie formy (okładka zintegrowana, poręczny format, odpowiednia liczba stron, zakładki),
- funkcjonalność w zakresie układu informacji,
- każdy rozdział wyróżniony jest innym kolorem marginesu,
- każdy rozdział opatrzony jest dodatkowym spisem treści,
- każdy rozdział poprzedzony jest wskazówkami "Nie przegap!",
- informacje praktyczne, np. o hotelach czy restauracjach, umieszczone są na odrębnych kolorowych stronach,
- informacje praktyczne dotyczące atrakcji turystycznych znajdują się na kolorowych marginesach tuż przy opisach obiektów,
- około 200 zdjęć,
- kolorowe, duże mapy,
- interesujące i proporcjonalne,
- historia i geografia, tradycja, język,
- informacje praktyczne,
- ciekawostki, osobiste wrażenia autorów.

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2007

źródło okładki: www.ksiegarnia.pascal.pl