Wołaj do mnie, a odpowiem ci. Modlitewnik twojego uzdrowienia

Okładka książki Wołaj do mnie, a odpowiem ci. Modlitewnik twojego uzdrowienia Józef Witko OFM
Okładka książki Wołaj do mnie, a odpowiem ci. Modlitewnik twojego uzdrowienia
Józef Witko OFM Wydawnictwo: Esprit religia
religia
Esprit
2013-01-01
2013-01-01

Zbiór różnego typu modlitw pomocnych dla każdego szukającego Boga, chcącego się nawrócić, przeżywającego kryzys, pragnącego pogłębić swoją wiarę zatem dla nas wszystkich. Zawiera modlitwy znane z poprzednich książek Ojca Witko, jak również nowe. To nie tylko zbiór formułek ale poradnik, propozycje, przykłady, które mają nam pomóc rozwinąć w sobie własny sposób rozmowy z Bogiem pewny ufności. Ale tak jak w innych książkach Ojciec Witko zachęca by równocześnie działać, przebaczyć, walczyć, a nie uciekać, gdy pojawiają się problemy ale stawać im czoła. Złe doświadczenia, przykre wydarzenia, cierpienia, upadki kształtują nas, nasze relacje z Bogiem. Bo wiara bez uczynków jet martwa.

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

"Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam". Ile razy słyszeliśmy słowa Chrystusa zanotowane skrupulatnie przez Ewangelistę Mateusza? Czy potrafimy jednak prosić z głębi serca? Szukać tego, co naprawdę ważne? Kołatać tam, gdzie rzeczywiście warto wejść? Modlitewnik o. Józefa Witko pozwoli nam wejść głębiej w modlitwę i skupić się na tym, za czym warto podążać stosując nie tylko kryteria ziemskie, ale i myśląc o życiu wiekuistym.

Książka zainteresowała mnie głównie z powodu niezwykłego tytułu. "Wołaj do Mnie, a odpowiem ci" - wyraża on pewność, że Bóg wysłuchuje naszych modlitw. Czasami jesteśmy źli, że coś nie poszło po naszej myśli. Być może nawet mamy pretensje do Pana, że nie pomógł nam. On jednak zawsze słucha tego, co mówią i o co proszą Jego dzieci. Nie oznacza to, że zawsze spełnia nasze marzenia, pragnienia czy żądania. Ale słucha i nam odpowiada. Odpowiedź może przybierać różne formy. Raz będzie to spełnienie naszej pokornej prośby, a następnym razem zupełnie inny znak, którego często nie potrafimy odczytać i nie rozumiemy jego sensu.

W książce znajdziemy modlitwy, które z pewnością bardzo dobrze znamy m.in. Litanię Loretańską do NMP, Litanię do Najdroższej Krwi Pana Jezusa czy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Modlitwy, których znajomość jest już rzadsza np. modlitwa św. Bernarda, modlitwa-egzorcyzm Leona XIII do św. Michała Archanioła czy Duszo Chrystusowa. Na kartach książki znalazły się także modlitwy zupełnie nowe.

Zasadnicza część modlitewnika to droga uzdrowienia zawarta w sześciu etapach. Pozwala ona pogodzić się z przeszłością. Wybaczyć swoim bliskim, rodzicom, rodzeństwu, dalszym krewnym, przyjaciołom i znajomym. Zerwać z nienawiścią i tlącymi się w nas przez lata urazami. Złamać przekleństwa ciążące na rodzinie i zmienić nasz sposób myślenia. Oczyścić duszę ze zranień i uwolnić nasz umysł od zniewoleń i demonicznej presji. Ostatni etap to modlitwa o uzdrowienie naszego ciała i ochronę przed ponownym zranieniem i zniewoleniem.

Na uwagę zasługuje wydanie książki. Usztywniona oprawa i tasiemka służąca jako zakładka zwiększają komfort modlitwy (lub lektury). Uroku modlitewnikowi dodaje okładka przypominająca powierzchnię skóry. Brakuje mi tylko jednego - indeksu. Mimo podziału na rozdziały znalezienie jakiejkolwiek modlitwy zajmuje trochę czasu.

"Mod­litwa jest zaw­sze właściwą od­po­wie­dzią, na­wet jeśli nie zaw­sze jest od­po­wie­dzią pełną". Modlitewnik "Wołaj do Mnie, a odpowiem ci" z pewnością sprawi, że nasza odpowiedź będzie pełniejsza. Pozwoli wyciszyć się i skupić uwagę na tym, co naprawdę ważne. Pomoże również zrozumieć, że nie warto pędzić za pokusami tego świata. Wbrew dominującym trendom kulturowym i wbrew medialnym manipulacjom. Na przekór wszystkiemu. Bo chrześcijanin nie może być człowiekiem, który płynie z prądem. Nigdy nie wiadomo, dokąd prowadzi dominujący nurt. Być może do ścieków. Chrześcijanin musi zmierzać pod prąd. Nawet jeśli będzie to wymagało wielu wyrzeczeń, cierpienia czy nawet krwi.

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

Recenzja z: http://bibliotekamysli.blogspot.com/2013/06/modlitwa-i-uczynki-panaceum-na.html

Modlitwa i uczynki - panaceum na wewnętrzne zranienia

Gdzie tkwią najboleśniejsze rany? Największe zranienia znajdują się w naszym wnętrzu, najbardziej boli serce. Choć ciało może być w stu procentach sprawne, to jednak coś dolega tam w środku, w miejscu, które odpowiada za nasze zdrowie psychiczne. Ojciec Józef Witko, duchowny znany w naszym kraju z wielu mszy o uzdrowienie, przygotował książkę, książkę niezwykłą, bo będącą zbiorem modlitw. "Wołaj do Mnie, a odpowiem ci" - duchowe panaceum na problemy.

Ludzie bardzo często każdy problem, każdą chorobę przerzucają na Boga, samemu niczego nie robiąc w tym kierunku. Łasce Bożej trzeba dopomóc, przeciwdziałać, leczyć schorzenia, ale przy okazji z wiarą prosić o uzdrowienie. Na zasadzie: jak robię, co tylko w mojej mocy, a Ty Boże pomóż. I w przypadku modlitewnika "Wołaj do Mnie..." można odnieść mylne wrażenie, że pozycja zachęca do bierności, ale nic z tych rzeczy! Problemy opisane w książce dotyczą sfery ducha, zagrożeń wynikających z niewłaściwych emocji. Ale i zranień wewnętrznych. Na niektóre problemy nie zadziała nawet najlepszej klasy psycholog, bo jak np. wyleczyć się z niewłaściwej relacji do Boga? Jak wyjednać sobie łaskę uwolnienia od złych skłonności? Na niektóre schorzenia duchowe próżno szukać pomocy u świeckich lekarzy. Ojciec Witko zaczyna od Modlitwy do Michała Archanioła, znanej w Kościele jako prywatny egzorcyzm, który mogą odmawiać świeccy ilekroć poczują tylko taką potrzebę. O ile odprawienie prawdziwego egzorcyzmu jest przeznaczone wyłącznie dla wybranych do tego celu kapłanów, o ile egzorcyści zanim zaczną uzdrawiać, odsyłają do świeckich lekarzy, o tyle tę prywatną modlitwę o uwolnienie można odmawiać w zaciszu domowym w każdej chwili. Książka jednak skupia się na treściach zgoła odmiennych, nie jest bowiem jedynie zbiorem modlitw. Na pierwszy plan wysuwa się terapia uzdrowienia składająca się z 6 kroków. Podążanie tą drogą ma za zadanie wybaczenie bliźniemu, sobie i Bogu. Ojciec Witko opisuje całą terapię duchową podpartą na mechanizmie psychologicznej terapii. Znajdziemy tu opisy problemów, genezę pewnych zachowań, które odbijają się na psychice, zachętę do wewnętrznej przemiany polegającej na wybaczeniu rodzicom, kolegom, samemu sobie błędów z dzieciństwa, okresu dojrzewania. Terapia sięga głęboko, ma przywołać wspomnienia i rozprawić się z nimi gojąc wewnętrzne rany. Potem następuje zwrot ku Bogu, który ma moc wybaczenia i skierowania na nową drogę. Przebaczenie ojcu jego win, matce zranień i uwolnienie siebie. Czytelnik wnika w głąb siebie, by po chwili narodzić się na nowo, powstać jak feniks z popiołu, przejść z dawnego życia - zamkniętego na innych, do postawy otwarcia na świat.

Kolejnym punktem książki są modlitwy przeznaczone do adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a także rozważania i medytacje nad Słowem Bożym w tajemnicach Różańca Świętego. Jak zauważa autor: Biblia już ma w sobie moc uzdrowienia i uwolnienia, wystarczy ją czytać. Rozważania różańcowe połączone są z modlitwami o uwolnienie od złych duchów. Jakich? Na przykład lenistwa, złych skłonności, egoizmu. Tuż obok refleksji nad Tajemnicami modlitwy skierowanej do Matki Bożej pojawiają się słowa do Ducha Świętego, a także przedruk wołań starotestamentowych zaczerpniętych z Księgi Judyty, Estery, Pieśni Azariasza, czy też z wielu innych miejsc Biblii.

Modlitwa bez uczynków niekoniecznie musi przynosić efekty, ale w połączeniu z pracą nad sobą i regularnością praktykowania może zdziałać cuda. Ojciec Witko od lat podróżuje po kraju, leczy ludzi podczas specjalnych nabożeństw dzięki otrzymanemu przez Boga darowi. Teraz część stosowanych przez siebie modlitw daje ludziom do samodzielnego praktykowania. Objaśnia czasem mechanizmy danych zachowań, pokazuje na to, co człowiek sam może zmienić. Czasem wystarczy po prostu wybaczyć, z całych sił zabiegać o to, by potrafić bliźniemu odpuścić jego winy, a przy okazji prosić Boga, by pomógł wytrwać w działaniach. Modlitwa i gest - to łączy ta książka i do tego nawołuje.

Modlitwa i uczynki - panaceum na wewnętrzne zranienia

Piękny zbiór modlitw, poruszają serce i ducha..Wszystkim polecam , jak również msze św na żywo z Ojcem Witko o uzdrowienie, gdzie Duch Święty działa z wielką mocą. Polecam też msze św z Ojcem Danielem w Częstochowie. Tam się dzieje...strona www mimj

Piękny modlitewnik, warto posiadać i korzystać z zamieszczonych modlitw i rozważań. Wiele znanych modlitw i równie dużo tych mało znanych. Z pewnością pomoże w codziennej modlitwie i pogłębianiu relacji z Bogiem.

• Religia
  • Życie duchowe/modlitwa
  • 2015
  • W domowej biblioteczce
  • Religijne

Dodaj cytat z książki Wołaj do mnie, a odpowiem ci. Modlitewnik twojego uzdrowienia