Zgłosuj na książki roku 2017
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zarządzanie
biznes, finanse

Podręcznik akademicki do nowego – wprowadzonego zgodnie z wytycznymi procesu bolońskiego – obowiązkowego przedmiotu, pt.: Koncepcje Zarządzania. Jego celem jest wyposażenie studentów w kanon usystematyzowanej wiedzy na temat klasycznych i współczesnych koncepcji zarządzania. Praca składa się z dziewięciu części, w których Autorzy prezentują: klasyczne koncepcje zarządzania (szkoły:...

Praca składa się z dziewięciu części, w których Autorzy prezentują:

klasyczne koncepcje zarządzania (szkoły: klasyczną, humanizacyjną i systemową),
neoklasyczne idee kształtowania się koncepcji zarządzania,
uwarunkowania funkcjonowania współczesnych organizacji i wynikające z nich paradygmaty współczesnych koncepcji zarządzania,
koncepcje zorientowane na jakość (TQM, Six Sigma),
ewolucyjne i radykalne podejście do zmian w organizacji (Kaizen, Reengineering),
koncepcje zorientowane na klienta (Marketing, CRM),
koncepcje zorientowane na współdziałanie (Organizacja sieciowa i wirtualna),
koncepcje wyszczuplania organizacji (Lean Management, Outsourcing),
koncepcje zorientowane na wiedzę (Knowledge Management, Organizacja ucząca się, Zarządzanie innowacjami).

Książka skierowana jest do wykładowców i studentów magisterskich studiów uzupełniających oraz menedżerskich studiów podyplomowych i doktoranckich, a także do praktyków wykorzystujących wiedzę o zarządzaniu na co dzień.

Zespół autorski tworzą pracownicy naukowo-dydaktyczni Instytutu Organizacji i Zarządzania, Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie.

źródło opisu: Wydawnictwo C.H. BECK, 2010

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.beck.pl/zarzadzanie-ekonomia...»

Ola | 2014-01-23

Chaotyczna, napisana rozwlekle, dużo treści a mało konkretów. Ciężko się z niej uczyć.

Lech M | 2016-02-03
Przeczytana: 15 marca 2016