Nauka Buddy

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Unus
Carus, Buddy, Budda
filozofia, etyka
Al_Hadzi

Książka niniejsza nie stawia sobie za cel wyświetlania historycznych zagadnień; nie jest ona również popularyzowaniem nauk Buddy ani poetyckim ich przedstawieniem. Jeśli dopomoże czytelnikowi do zrozumienia religii Buddy, do zobaczenia piękna i wielkości jego postaci, to i to osiągniecie nie będzie jeszcze jej głównym celem. Pisząc ją myślałem wciąż, iż chciałbym aby skłoniła ona czytelnika do zastanowienia się nad współczesnymi zagadnieniami religii w ogóle; a ukazując sylwetkę religijnego nauczyciela odległej przeszłości sądziłem, iż może to coś wnieść i do aktualnych problemów teraźniejszych czasów oraz stać się twórczym czynnikiem w kształtowaniu przyszłości

źródło opisu: Oficyna wydawnicza Unus, 1991

źródło okładki: Zdjecie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!