Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: StudioEMKA
lider, przywództwo
poradniki
joly_fh

Czy zdarza ci się pomyśleć, że mógłbyś zarządzać na znacznie wyższym szczeblu, lecz nie wiesz, jak się tam dostać? Zastanawiałeś się, jak umocnić swoje wpływy i bardziej przekonać do siebie ludzi? Ciekawi cię, dlaczego jedni liderzy wybijają się ponad innych? Na podstawie własnego - łącznie ponad siedemdziesięcioletniego doświadczenia w zarządzaniu - autorzy Ken Blanchard oraz Mark Miller...

Na podstawie własnego - łącznie ponad siedemdziesięcioletniego doświadczenia w zarządzaniu - autorzy Ken Blanchard oraz Mark Miller stwierdzili, że droga do umacniania wpływów, mobilizowania ludzi i skutecznego przywództwa prowadzi przez rozwój osobisty. Oczywiście przywództwo to nie tylko rozwój. Jednak pozwala on wielkim liderom zdobywać i utrzymywać przywództwo.

Rozwój jest dla lidera tym, czym tlen dla nurka. Bez niego umiera. W odróżnieniu od nurka nie umrzesz naprawdę, jeśli przestaniesz się rozwijać. Stopniowo stracisz jednak wpływ na ludzi, a po pewnym czasie całkowicie utracisz możność kierowania nimi.

Każdemu atrakcyjna wydaje się myśl o kierowaniu ludźmi do końca życia. Nie chcemy w nieskończoność tkwić na tym samym stanowisku. Który przywódca pragnie stagnacji albo, co gorsza, utraty wpływów? Jeśli postanawiasz kierować ludźmi przez całe życie - w przedsiębiorstwie, organizacji społecznej lub rodzinie - musisz stale się rozwijać. To proste, a jednak niełatwe w praktyce. Ta reguła, jak większość znakomitych reguł, staje się skuteczna dopiero po zastosowaniu. O tym właśnie jest ta książka

źródło opisu: StudioEmka, 2013

źródło okładki: http://www.studioemka.com.pl/