The Walking Dead #001

komiksy, horror, zombi
komiksy
angielski
Patson

Rick Grimes, Sheriff of a small town in Kentucky awakes in a hospitall. Comatose after being shot while on duty, Rick finds the world abandoned of all things living and is faced with walking undead, who attack him on sight. He returns home to find his family, son Carl and wife Lori, gone. He meets his new neighbor, who points him towards Atlanta. After retrieving supplies from the abandoned Police Station, Rick sets off to Atlanta to search for his family.

źródło opisu: http://www.imagecomics.com/

BetiFiore | 2016-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Wczoraj pierwszy tom słynnej serii "The walking dead" był dostępny gratis w sklepie Amazon. Skorzystałam więc z okazji i ściągnęłam komiks na czytnik, dzięki czemu miałam okazję się dowiedzieć "z czym to się je". Lubię czytać komiksy i ten przypadł mi do gustu, choć wydawał się trochę krótki. Ciekawa jestem dalszych części.

NieTylkoGry | 2017-02-26
Na półkach: Przeczytane, Dział komiksu

Pewnie wielu za te słowa mnie zlinczuje, ale nie trawię serialu The Walking Dead. Niby dobrzy twórcy, niby niezła obsada i efekty robiące wrażenie, a jednak. Nic na to nie poradzę, że żywe trupy nigdy jakoś mnie nie pociągały i poza filmami Romero nie znajdowałem niczego ciekawego w temacie. A jednak ta seria komiksowa urzekła mnie od pierwszych stron i wiem, że tak szybko nie skończę z nią przygody.

Rick Grimes jest typowym gliną. Kiedy go poznajemy, wraz z partnerem bierze udział w wymianie ognia z przestępcą na autostradzie. Sytuacja nie jest wesoła: partner Ricka zostaje postrzelony w rękę, sam Rick zaś pada z piersią przebitą kulą. Kiedy się budzi, jest w szpitalu, jednak koszmar dopiero się zacznie. Jego stan się poprawił, może wstać z łóżka, poruszać się, wykonywać ogólne czynności, ale coś jest nie tak. Szpital wygląda, jakby opuszczono go w panice, a Rick wydaje się być jedynym jego pacjentem. A przynajmniej jedynym żywym, bowiem placówkę zajmują hordy żywych trupów....

Dziub | 2016-10-24
Przeczytana: 24 października 2016

Byłam zaskoczona komiksowym wyglądem Ricka.
Wydanie jubileuszowe zawiera wywiad z Kirkmanem, jest w nim dużo spojlerów, aczkolwiek będąc na bieżąco z serialem aż tak to nie boli. Bardzo interesujące były pomysły Kirkmana, których nie zawarł potem w kolejnych zeszytach, ale generalnie dobrze jest znać wszystko chronologicznie, żeby potem to czytać.

Fairka | 2018-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2018