7 miliardów igieł tom 1

70 oku no hari
manga, s-f, dramat, uczniowie
komiksy
Kate

Biegająca ze słuchawkami na uszach, próbująca odciąć się od otaczającego świata, stroniąca od rówieśników - Hikaru. W jej ciele przebywa obca forma życia, której zadaniem jest odnalezienie międzygalaktycznego mordercy, zagrażającego całej ludzkości. Dwie osoby dzielące to samo serce w wyścigu o życie i ochronę tego co dla każdego z nich najcenniejsze. Komiks został zainspirowany powieścią z...

Komiks został zainspirowany powieścią z lat 50' Hala Clementa pt. Needle.

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2013

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

PolishPopkulturę | 2016-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Gdyby wyrzucić wątek sci-fi, byłaby to całkiem sprawnie napisana obyczajówka z wiarygodnie nakreśloną główną bohaterką - wycofaną, aspołeczną nastolatką, która koniec końców opuszcza swój kokon i przeistacza się w pięknego motyla. Ale to nie jest obyczajówka, tylko science fiction. I to w wyjątkowo kiepskim wydaniu. W podobnych klimatach polecałbym raczej popularnego "Parasyte" - seria co prawda równie naiwna, ale za to zdecydowanie bardziej emocjonująca. / Ocena na podstawie lektury obu tomów. Dobrze, że to już koniec.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

książek: 1926
dehira | 2014-10-29

Pozytywne wrażenia po lekturze. Manga nie wywołała zachwytu, ale zainteresowała. Spodobała mi się główna bohaterka. Co prawda początkowo emowała, odcinała się od świata, była niewrażliwa na bodźce ze środowiska zewnętrznego, ale stopniowo komiks odkrywał przede mną realne motywy takiego zachowania. Podobało mi się ludzkie zachowanie dziewczyny - nawiązanie kontaktów socjalnych, kiedy pojawiła się taka możliwość, troska o rodzinę i akceptacja rzeczy na które nie ma się wpływu. W całej wymyślonej fantastycznej historii bohaterka stała twardo stopami na ziemi; została narysowana jako ostoja rzeczywistości.

A tak poza tym to historia odpływa - stwory z kosmosu, pasożyty umysłu, supermoce i dzielni uczniowie ratujący świat ;].

Technicznie - ładna kreska, staranny druk, kilka kolorowych stron w środku, estetyczna obwoluta.

Szponiasty | 2015-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2015

Świetna manga dla każdego fana scfi i klimatów w stylu Kiseiju.

Przejrzysta kreska, ciekawa fabuła. Czego chcieć więcej? ;)

kkk | 2018-11-03
Na półkach: Komiksy, 2013, Przeczytane