Niemiecki dla ciebie (Samouczek z płytą CD)

Wydawnictwo: Poltext
język niemiecki
popularnonaukowa

"Merytorycznie poprawnie napisany podręcznik, przeznaczony głównie dla osób rozpoczynających naukę języka niemieckiego, dla których gramatyka stanowi trudną do przebrnięcia barierę. Liczne przykłady podane w bardzo prosty i przystępny sposób ułatwiają zrozumienie prezentowanych treści. Niewątpliwą zaletę podręcznika stanowią proste ćwiczenia, które dzięki załączonemu kluczowi uczący się może rozwiązywać samodzielnie."

Dorota Hanna Stachoń
Deutsche Schule
dyrektor ds. metodycznych i klientów korporacyjnych

źródło opisu: www.poltext.pl

źródło okładki: www.poltext.pl

czytelnik | 2014-01-31
Na półkach: Przeczytane, Języki Obce

Abstrahując już od naszych sympatii czy antypatii względem tego języka, trudno nie zgodzić się, że warto się go uczyć. Tylko jak się do tego zabrać?

Z pomocą przychodzi nieoceniona Agnieszka Drummer i jej publikacja "Niemiecki dla ciebie". Samouczek pozwala porozumieć się WSZĘDZIE i z KAŻDYM na różne tematy. Oczywiście nie będziemy przygotowani do rozmowy o najnowszych trendach w literaturze niemieckiej czy kompozycjach muzycznych św. Hildegardy z Bingen. Ale nie taki jest cel tego podręcznika. Autorka wprost odsyła osoby pragnące perfekcyjnej znajomości języka niemieckiego na filologię germańską. Agnieszka Drummer przygotowuje samouka do porozumienia się w codziennych sytuacjach.

Wszelkie wyjaśnienie gramatyczne są logiczne i klarowne, zestawienia bardzo przejrzyste, a dodatkowo każdy temat opatrzono licznymi przykładami (dodano także do nich tłumaczenia). W drugiej części książki znajdziemy ćwiczenia odpowiadające poszczególnym zagadnieniom z kolejnych rozdziałów. Podręcznik...

bookariusz | 2015-03-08
Przeczytana: maj 2015