Gdzie diabeł nie może... Dziewczyńska podróż dookoła świata. Antypody - Ameryka Łacińska. Część 2

Wydawnictwo: Feeria
Matacz

Drugi tom i kontynuacja podróży dwóch dziewczyn, które zrobiły sobie rok przerwy (gap year) od pracy w rozpędzonej warszawskiej korporacji i wybrały się w pełną przygód podróż. W drugiej części znajdą się w Austarlii, Nowej Zelandii, przez Pacyfik dotrą do Argentyny, Chile, Peru, Boliwii. Potem odkryjemy z nimi uroki Brazylii, trudną drogę do Panamy, bananową republikę Kostaryki, Nikaraguę,...

W drugiej części znajdą się w Austarlii, Nowej Zelandii, przez Pacyfik dotrą do Argentyny, Chile, Peru, Boliwii. Potem odkryjemy z nimi uroki Brazylii, trudną drogę do Panamy, bananową republikę Kostaryki, Nikaraguę, Gawtemalę, Meksyk nie tylko aztecki i na deser Nowy Jork.

Przenikliwa obserwacja podróżniczek także i w tej części nas nie opuszcza, wszystko tętni życiem oraz humorem i optymizmem.

Dodatkową wartością książki są praktyczne porady dla potencjalnych naśladowców (transport, noclegi, kuchnia, poziom cen).

źródło opisu: Feeria, 2013

źródło okładki: Feeria

Aksamitt | 2017-09-10

Zdecydowanie bardziej do gustu przypadła mi pierwsza część wojaży Justyny i Pauliny. Nie żeby forma tej części była inna, bo sposób prezentacji jest ten sam i inspiruje do zwiedzania miejsc przez nie opisywanych. Tak się dzieje, ze względu na regiony, które teraz przyszło im przebyć, a które mniej odpowiadają moim zainteresowaniom. Być może tez moja znajomość Ameryki Południowej jest niewielka, bo poszczególne kraje zaczęły mi się zlewać w jedną plamę. Duch tych miejsc jest podobny, już choćby ze względu na klimat i warunki pogodowe dość niefortunne dla podróżujących (pora deszczowa). Co jednak nie znaczy, że nie nabrałam smaku na podróż do Nowej Zelandii czy Gwatemali.

Przypuszczam też, że pojawiające się tutaj lekkie zniechęcenie podróżniczek wynikało głównie z odmienności w załatwianiu spraw formalnych podczas przekraczania granic. Irracjonalne motywacje urzędników by nie wydać pozwolenia na wejście do kolejnego kraju tylko dlatego, że nie ma się biletu wyjazdowego, a jedynie...

rokita49 Boruta | 2015-09-15
Przeczytana: 15 września 2015

Książka bardzo interesująca.Trzeba podziwiać autorki za odwagę i determinację.Ciekawe przekazy,jedne z wielu: szklaneczka whisky za 25 pesos z pięćsetletnim lodem z lodowca Perito Moreno w Patagonii,malutka wioska Montegrande w Chile gdzie mieszkała i uczyła Gabriela Mistral - wybitna chilijska poetka,uhonorowana w 1945 roku Nagrodą Nobla.Taka refleksja - roczna podróż dookoła świata kosztowała każdą z pań około 20 tysięcy dolarów.Moje pokolenie,gdy było w wieku podróżnym zarabiało miesięcznie około 30 dolarów (słownie:trzydzieści).Można sobie policzyć jak długo,odkładając całą pensję można było zebrać pieniądze na podobną wyprawę!

| 2013-10-15
Przeczytana: 15 października 2013

Do 70 s. zapowiadało się, że autorki wybrały wreszcie i piszą w pierwszej osobie, po czym zdanie w stylu "Paulina i Justyna uzgodniły, że SPĘDZIMY dzień...", a jest to wypowiedź jednej z dziewczyn, czyli Pauliny lub Justyny... Po kilkunastu stronach - to samo. Drażni mnie to i sprawia, że książka, którą mogłoby się czytać miło, lekko i przyjemnie - męczy.

Flavia77 | 2015-10-08
Przeczytana: 27 września 2015

Wiele praktycznych informacji. Spora dawka ciekawostek i co dla mnie bardzo ważne jasne opisy cen, wydatków. Wielu podróżników ma z tym niestety problem, a jakby nie patrzeć jest to istotny element podróży. Dużo więcej zdjęć niż w pierwszej części. Za to ogromny plus, bo książka stała się przystępniejsza, bardziej zachęcająca.

Beata | 2014-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2014

Sama tematyka i ta różnorodność regionów świata w jednej książce - bardzo dobre. Ale nie "udźwignęłam" samego sposobu prowadzenia narracji i niektórych komentarzy ?autorek? ?bohaterek? Dobrnęłam do Nowego Jorku.

łaczma | 2016-01-28
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Pierwsza część bardziej mi się podobała.
Strasznie dużo narzekania tutaj, absurdalnego dość..

magdam | 2016-12-21
Pat | 2016-09-22