Zesłani do raju

Down to heaven
dzasti19

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

ewa | 2017-04-14

Tree i Mason to ex małżeństwo,obecnie pracują razem gdzieś w Ameryce Południowej,na niedostępnym płaskowyżu.Po katastrofie lotniczej trafiają do ukrytej doliny ,w której żyją potomkowie przybyłych tam przed wiekami Chińczyków.
Zesłani do raju to dla mnie głownie książka o wyobcowaniu,samotności w tłumie.Większość bohaterów,tak głównych jak i pobocznych doświadcza samotności.
Tree,osamotniona po śmierci brata i zaginięciu ojca,jak również po rozpadzie małżeństwa z Masonem;Mason wciąż zmaga się z traumatycznymi przeżyciami,co prowadzi do fiaska małżeństwa i impotencji;K'un Chien-odrzucona przez społeczeństwo,w którym żyje,jest tez obca we własnym ciele.Nie potrafi pogodzić się z faktem,że jest hermafrodytą.Ukrywa swoje prawdziwe ja,mimo iż społeczeństwo,w którym żyje,od lat czeka na ucieleśnienie mężczyzny i kobiety w jednym ciele.
Meng-Po,jedyny męski przedstawiciel w społeczności kobiet,syn cesarzowej.Jedenastolatek,od lat żyjący dosłownie w złotej klatce,w której matka próbuje mu...

Road33 | 2016-07-06
farr | 2015-11-30