Dangerous to Know & Love

Wydawnictwo: Harvey Berrick Publishing
College, romans
angielski
Justine

Silence is only skin deep. Nineteen year old Daniel Colton is the guy all the girls want to date, and the man all the guys want to be. Moody, with an explosive temper, closed off and sullen, he’s also beautiful, tatted in delicious ways, with a pierced eyebrow and spiky black hair. It’s rumoured he has piercings in other places, too. Is he really mad, bad and dangerous to know? Daniel lives...

Silence is only skin deep.

Daniel lives with his older brother, Zef, and their home is party central. You want drugs, a good time, liquor, no questions asked? Colton’s is the place to go.

When Daniel and good girl Lisanne Maclaine have to work together on an assignment, Lisanne finds there’s a lot more to the college’s bad boy than his reputation. He’s intelligent and funny and good company. And then she discovers his secret, why he’s so closed off to everyone, and determined to keep people at arms’ length. But being his secret-keeper is harder than she ever dreamed.

Recommended for readers 18+ due to sexual references and sex scenes, some coarse language, drug references and drug use..

źródło opisu: http://janeharveyberrick.co.uk/signed-books/

źródło okładki: http://janeharveyberrick.co.uk/signed-books/

Katarzyna | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Kolejna piękna książka!

Byłam w szoku, gdy dowiedziałam się o Danielu prawdy, ale tym bardziej zasługuje na uznanie i szacunek! Ten młody i gniewny facet wzbudził we mnie bardzo bardzo dużo uczuć.
To było smutne, to wszystko, cała jego historia, łza mi się w oku kręciła:( Ale zakończenie niesamowite<3
Polecam!!

Karolina Jędraszak | 2015-03-18

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kompletne zaskoczenie. Zabrałam się za książkę z nudów, ale już po kilku stronach wiedziałam, że nie oderwę się od niej dopóki jej nie skończę.
Fantastyczny opis wewnętrznych rozterek młodego mężczyzny, który utracił słuch. Sam zaprzecza sobie, że nie tęskni za muzyką, którą tworzył i nie czuje z tego powodu bólu. Bardzo wiele wysiłku wkłada by wyglądać na "normalnego" faceta, a jednocześnie postrzega siebie jako ułomnego. Daniel Colton to facet, któremu wszyscy inni mężczyźni zazdroszczą, a kobiety pożądają. Czy widzą jednak coś poza piękną fasadą?
Lisanne Maclaine jest jedyną osobą, którą Daniel przypadkiem wpuszcza do swojego skomplikowanego świata. Nie jest to historia miłości od pierwszego wejrzenia jakich ostatnio pełno. Obydwoje pociągają się, ale dopiero z czasem dojrzewają do miłości. Co chwilę napotykają próby wobec swojego uczucia z którymi muszą się zmierzyć.
Z chęcią przeczytałabym coś jeszcze tej autorki.. niestety to jej jedyna książka, nad czym bardzo...

lulamae | 2014-02-18
Przeczytana: 16 lutego 2014

Książka ma swoje plusy i minusy.
Fajnym i nowym tematem fabuły był motyw osoby niesłyszącej - jej zmagania z problemem. Także to jak druga osoba uczy się normalnego życia z osobą niesłyszącą. To mi się podobało, nie spotkałam się wcześniej w żadnej książce z osobą głuchą.

Postacie: dużo ciekawsza była dla mnie postać Daniela niż Lisanne.
Daniel jest postacią dużo bardziej złożoną, z masą problemów i przeżyć na koncie. Nie ma rodziców, z rodziny został mu tylko brat, stracił słuch i próbuje normalnie żyć.
Lisanne to zwyczajna dziewiętnastoletnia dziewczyna, która tak naprawdę wiedzie normalne życie - jest dobrą uczennicą, 'grzeczną' dziewczynką ze szczęśliwą, pełną rodziną, która się kocha i wspiera.

Tych dwoje spotyka się na zajęciach z wstępu do biznesu, oczywiście wpadają sobie w jakimś sensie w oko - jednak nie można powiedzieć, że od razu pałają do siebie miłością i ciepłymi uczuciami. Zbieg okoliczności jednak sprawia, że zostają parą na zajęciach z biznesu i tak oto...

dkwiatkowska26 | 2016-07-26
Na półkach: Przeczytane, Tu wrócę

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetna książka, fajnie się czyta. Lubię takie historie z niegrzecznym i niebezpiecznym chłopakiem, który potrafi się zmienić mimo jego zmagań z chorobą i lubię to jak się stara, jak chce. Tylko pozazdrościć wybrance :)

Beata90 | 2016-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Super Książka :-) Tematyką przypomina mi bardzo "Maybe Someday" - Colleen Hoover ze względu na zamiłowanie do muzyki głównych bohaterów, tworzenie piosenek i oczywiście Daniela, który okazał się głuchoniemy i potrafiący odczytywać z ruchu warg także Jamie McGuire "Piękna katastrofa" ze względu na życie studenckie, styl Daniela i oczywiście jazda motorem Harley`em i nawet trochę ze względu na lekko ciężki charakter Daniela przypomina mi książę Mia Sheridan "Bez słów". Jak ktoś przeczytał te trzy wymienione powyżej książki albo chociaż jedną z nich i zakochał się w nich to w tej też się zakocha :D

Martoonia | 2014-09-22
Przeczytana: 16 września 2014

Na przekór wszystkim – na przekór światu, na przekór otaczającym nas ludziom, na przekór problemom dnia codziennego. Tak właśnie żyje główny bohater – pokonując własne ułomności dąży do lepszego życia, które nie jest zagwarantowane, a o które trzeba walczyć codziennie i z całych sił. Pomaga mu w tym Lisanne która robiąc wszystko w imię miłości nie zdaje sobie nawet sprawy jak wielką podporą jest dla Daniela.
Zaczynając czytać tą książkę miałam dość spore oczekiwania, gdyż lubię takie wątki, z jakim mamy tu do czynienia. Nie mniej jednak w połowie książka mnie wykończyła, odłożyłam ją i sięgnęłam ponownie za jakiś czas. Całość historii można by zamknąć w połowie tego, co zostało napisane, bez zbytniego rozwlekania. I to chyba jest jej największy minus. Trochę mniejszy, ale również minus to sama nastrojowość tej książki. Nie wiem czemu, ale nie czułam zbytniej emocjonalnej więzi między bohaterami, a w tego typu książkach to podstawa. Nie wiem czy na pewno dobrze się wyraziłam, ale...

Betty | 2014-09-28

Pierwsza książka na moim koncie, w której główny bohater nie tylko nie jest obłędnie, obrzydliwie bogaty i wszechmocny, ale ma poważny problem zdrowotny. Zawsze wzbraniałam się przed książkami tego typu, bo sądziłam, że być może autor zbyt przekoloryzuje sprawę pewnego stopnia niepełnosprawności lub inne tego typu rzeczy, ale w przypadku tej książki tak nie jest.
Bohaterem jest młody chłopak, który mimo przeciwności losu i nie całkiem sprzyjającemu otoczeniu ( także temu najbliższemu ), stara się radzić sobie z życiem codziennym, studiami i poukładać swój świat, nie ujawniając nikomu swojej największej tajemnicy. Oczywiście swoją postawą i wyglądem niegrzecznego chłopca skutecznie odstrasza od siebie większość ludzi ( choć nie tą damską część ;)). Któregoś dnia poznaje dziewczynę, która przypadkowo odkrywa jego sekret i powoli, dzięki determinacji i miłości, zaczyna przedzierać się przez mur, jaki wokół siebie wybudował.
Bardzo miła lektura z dobrą muzyką w tle, która w pewnym...

wiooletka13 | 2014-09-14
Przeczytana: 14 września 2014

Długo odkładałam przeczytanie tej książki. Ależ ja byłam głupia! Książka jest bardzo, ale to bardzo dobra. Wciąga niesamowicie nie mogłam przestać myśleć, co będzie dalej.Na początku spodziewałam się jakiegoś głupiutkiego romansu jak ma to zwyczaj występować w tego typu książkach. Ale czytając dalej nie mogłam uwierzyć w to co czytam. Niesamowity pomysł znacznie różniący się od innych historii młodych dorosłych pokrzywdzonych przez swoich bliskich. Czasem sami nie zdajemy sobie sprawy z tego co się wokół nas dzieje. Ta książka daje wiele do myślenia. Nie wyobrażałam sobie,że tak to może wyglądać. Byłam pod wielkim wrażeniem.
Tu jest wszystko : miłość,cierpienie,seks,kłopoty,przyjaźń,wsparcie rodziny,zazdrość,bójki,narkotyki,humor.
Czego chcieć więcej ?
Polecam,aby nie odkładać jej za długo i już szybciutko brać się za czytanie :)

mnulka | 2014-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejna niedoczytana przeze mnie książka, kolejna irytująca główna bohaterka. Śmieszna, niedojrzała, czasami wręcz głupia... Yhh...
A jeśli komuś podobał się wątek o niesłyszącym bohaterze to o wiele, wiele, wiele lepsza jest książka "Maybe Someday" Colleen Hoover.

Sorrow | 2014-01-15
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 15 stycznia 2014

Piękna historia :)To nie jest jedna z wielu opowieści o miłości niedoświadczonych nastolatków z problemami z przeszłości. Daniel i Lisanne mają ciężki początek, a z czasem nie jest lepiej. On ma sekret, którego absolutnie nikt nie może odkryć. Ona przez przypadek odkrywa tą tajemnicę i chce mu pomóc. On jest trudny, ona uparta. On obraca się w niebezpiecznym towarzystwie, a ona jest grzeczną dziewczynką z dobrego domu. Połączy ich tajemnica, zrozumienie, przyjaźń, nadzieja, miłość i przede wszystkim (!) zadanie z zajęć biznesu ;)