The Redhead Plays Her Hand

Okładka książki The Redhead Plays Her Hand Alice Clayton
Okładka książki The Redhead Plays Her Hand
Alice Clayton Wydawnictwo: Gallery Books Cykl: The Redhead Series (tom 3) literatura piękna
The Redhead Series (tom 3)
Gallery Books
2013-12-24
2013-12-24
romans

Na półkach: , , , , , ,

Ta opinia odnosi się do wszystkich 3 książek tej serii. Historia banalna jak wiele podobnych ale na prawdę dobrze się to czyta. Autorka piszac sceny czy dialogi niejednokrotnie mnie rozśmieszyła, czasami rozczarowała nawet zezłościła a tym samym nie mozna powiedzieć że książki te są nudne. Sam fakt iż pochłonęłam tak dokładnie pochłonęłam trzy książki w 4 dni świadczy o tym, że sa napisane ciekawym jezykiem, a nawet ze sa wciągające.

Książka trzyma poziom całej serii. Byłam ciekawa co zafunduje nam autorka tym razem, ale już na samym początku widać było w którą stronę wszystko się potoczy. Cała sytuacja ze sławą, kontrolowaniem artystów, paparazzi była świetnie nakreślona i faktycznie można było poczuć frustracje zarówno Grace jak i Jacka. Każde przeżywało sytuacje na swój sposób, miało swoje problemy i mogliśmy obserwować jak w trakcie tego tomu oddalają się od siebie.

Bardzo dobrze też autorka opisała absurdalne sytuacje związane z kobiecą wagą. Grace musi zmierzyć się z body shamingiem, opisywaniem jej wagi, kształtów, nawyków żywieniowych itp. Miałam nadzieje, że w całej sytuacji trochę bardziej wykaże się Jack, ale niestety był zbyt skupiony na sobie aby wspierać Grace, co też dobitnie pokazało jak bardzo się od siebie oddalają.

Autorka postanowiła wydarzeniami zatoczyć koło i kiedy w 2 tomie to Grace spieprzyła wielki dzień Jacka i premierę jego filmu, tak w tym tomie to on totalnie spieprzył jej wielki dzień.

Co ciekawe tak bardzo wciągnęłam się w historię tych dwojga, że tym razem przeskakiwałam sceny seksu, chcąc więcej dialogu i spraw między nimi. A jeszcze w 1 tomie każdą scenę czytałam bardzo dokładnie linijka po linijce ;)

Muszę przyznać, że choć się tego nie spodziewałam, cała trylogia naprawdę mi się spodobała. Ciekawie czytało się o relacji pomiędzy Grace i Jackiem.

Super. Celebryta też człowiek i w życiu nie może mieć za łatwo. Ostatnia część o Szalonej rudej i Brytyjczyku, z happy endem. Polecam.

No i koniec historii Szalonej Rudowłosej i Seksownego Naukowca. Choć ta seria podobała mi się odrobinę mniej niż "Nie dajesz mi spać", chyba będę tęskniła za tą postrzeloną parką.

Ostatnia część wypadła Alice Clayton najlepiej. Głównie ze względu na wątek, w którym Grace walczy z podwójnymi standardami dla kobiet i mężczyzn w Hollywod. Super, że autorka wmanewrowała bohaterkę w medialną dyskusję na temat katorżniczych diet i związanych z tym konsekwencji zdrowotnych. Grace dostała wreszcie swoją szansę w Hollywood, ale została uprzejmie poproszona o zrzucenie kilku kilogramów, bo ze swoim rozmiarem 38 jest za GRUBA do telewizji. W ostatnich latach furorę robią modelki plus size lub zero size. A gdzie jest normal size? Media lansują dziewczyny z niedowagą lub nadwagą, a "normalne" kobiety nie mogą znaleźć dla siebie miejsca.

Drugim pozytywnym, z mojego punktu widzenia, wątkiem był szalejacy Brytyjczyk. Przestał być taki dojrzały i nieskazitelny. Jack jak na młodego rozchwytywanego gwiazdora kina przystało zaczął korzystać z życia na całego. Całonocne imprezy w towarzystwie sławnych kumpli i kobiet, alkohol, narkotyki, hazard, bójki w barach. Brzmi jak stara dobra sodówka? Nie do końca. Przecież Jack nie jest taki. Za dobrze go znamy, by uwierzyć, że jest aż takim dupkiem.

Zakończenie świadczy o tym, że to już chyba ostateczne pożegnanie z Grace i Jackiem. Choć uważam, że autorka nie wycisnęła wszystkiego z tej historii, seria jest dość udana. Z bohaterką łatwo się utożsamiać, ponieważ nie wszystko w życiu spada jej z nieba. Sukces osiągnęła ciężką pracą. Grace jest silną i inspirujacą bajką i cieszę się, że ją poznałam.

Momentami naprawdę.. gorący 😀 Książkę czyta się miło. Ona kocha jego, on kocha ją. Sielanka? Nic nie jest łatwe, gdy jest się topowym aktorem w Hollywood. Życie na pierwszych stronach gazet i portali plotkarskich przerasta Jacka. Rzuca się w wir nocnych imprez.. Grace stara się być z boku, nie narzuca swojego zdania. Problem narasta, dochodzi do kłótni, po której gorący związek przechodzi kryzys i ... ?! Czy Szalona będzie z Brytyjczykiem? Czytajcie, warto 😀

Rewelacyjna seria o prawdziwej miłości, która jest w stanie przetrwać każdą przeszkodę. Autorka w doskonały sposób przedstawia perypetie postaci, ich dojrzewanie, walkę, którą bohaterowie muszą podjąć zarówno o miłość jak i własną osobowość. Zaciekawił mnie również opis powstawania filmu, serialu, czy sztuki teatralnej. Ciekawie sie czytało o tym, jak to wygląda "od kuchni". Polecam całą serię!

Według mnie przyjemna lektura dla relaksu, jednakże nie zachwyciła mnie. Z dwoma pozostałymi tomami tej serii było tak samo. Zabrakło mi w tej książce, sama nie wiem.. jednak nie znalazłam w tej książce, serii nic co by zatrzymało mnie, nie pozwoliło mi się oderwać.
Jeżeli chodzi o taką literaturę, lubię mocne, pełne uroku, ale także namiętności i pasji sceny (zarówno te dla dorosłych jak i te "zwyczajne").
Dla mnie mało ciekawe wątki, nic ekstremalnego się nie działo, a tego oczekuję od książki, nie ważne z jakiego gatunku, lubię akcję trzymającą w napięciu.
Czy polecam? Nie wiem, zależy co kto lubi.. drugi raz bym nie przeczytała, trochę takie flaki z olejem (bez urazy :) )

Ostatnią część zdecydowanie uważam za moją ulubioną ! :) dzieje się zdecydowanie więcej. Tym razem jednak , to Jack okazuje się mniej dojrzały , i ma prawo , jest młody , popełnia błędy , na szczęście obok jest Grace , nadzwyczaj wyrozumiała i cierpliwa. Świetna seria , świetna autorka , cudowny styl pisania. Książka w sam raz gdy chce się odpocząć i przestać myśleć o problemach.

W przeciwieństwie do poprzedniej części w tej wkurzało mnie wszystko tylko nie Grace, zaczynając od paparazzich, przez psychofanów, po samego Jacka. Jednak nadal jestem oficjalnie zakochana w tej serii. Trochę nie podoba mi się, że autorka urwała w taki momencie, ale cóż... nie można mieć wszystkiego.

Trzecia część... dobra część. Właściwie to cieszę się, że nie przeczytałam serii w poprawnej kolejności, bo pierwsza część - w mojej opinii - nie była udana i gdybym od niej zaczęła, prawdopodobnie nie dotrwałabym do trzeciej książki.
Jack i Grace tworzą tytułowy gorący związek i choć wydawałoby się, że nic nie stanie na drodze ich szczęśliwego życia, ten "najseksowniejszy mężczyzna na świecie" zaczyna imprezować. Problem pozornie wydaje się błahy, jednak w istocie mocno komplikuje życie tych dwojga. Jack coraz więcej pije, wraca coraz później do domu, w ogóle nie wraca na noc, wyjeżdża na dłużej...
Jak zakończy się ta historia miłosna - czy tak jak wszystkie podejrzewamy, czy może Alice Clayton postanowiła nas zaskoczyć? Sprawdźcie same. :)

www.mojpunktczytania.blogspot.com

• Alice Clayton