JAK DWA ŁYSE KONIE CZYLI BARTEK I DAREK

Wydawnictwo: Debit
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Dwóch chłopców mających zakręcone przygody w szkole i podczas klasowej wycieczki. Brzmi znajomo? Może i tak, ale Bartek i Darek, znający się jak dwa łyse konie, mają tak niezwykłe przygody, że nawet Mikołajek i Mateuszek przy nich bledną. Bartek obserwuje wszystko i opowiada własnym, pełnym humoru językiem, często używając wesołych powiedzonek i innych ozdobników słownych. Z przymrużeniem oka patrzy na kolegów i panią nauczycielkę, wciągając nas w swoje ironiczne, zabawne obserwacje. Takiego gawędziarza słucha się z prawdziwą przyjemnością.
I chłopcy, i dziewczynki, uśmieją się do łez przy czytaniu, a przy okazji poznają mnóstwo barwnych idiomów naszego pięknego języka. Idiomów, które Bartek oczywiście poglądowo wyjaśnia na marginesach. Gwarantowana zabawa również dla dorosłych czytelników!

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-debit.pl/offer,search,0,szukaj.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-debit.pl/offer,search,0,szukaj.html

Na półkach: Przeczytane, Debit

Tym razem mam dla Was dwa opowiadania o Bartku i Darku czyli dwóch przyjaciołach oraz o szalonych przygodach, które się im przydarzyły. Książka ta jest naprawdę inna niż wszystkie, nie jest ani zwyczajna, ani nudna, jesteście ciekawi dlaczego tak sądzę? Zaraz się przekonacie :)

Bartek i Darek są przyjaciółmi, sąsiadami, a na dodatek chodzą do jednej klasy. W tej książce przeczytamy o pewnym zwariowanym dniu w szkole oraz o ich klasowej wycieczce do zoo. W szkole jak to w szkole, najpierw Pani wymyśliła, że dzieciaki mają robić papierowe ozdoby na pierwszy dzień wiosny, jednak kiedy jeden z chłopców wyszedł do toalety i już nie wrócił rozpoczęły się poszukiwania. Okazało się, że drzwi w męskiej ubikacji się zacięły, a na dodatek wszyscy chłopcy po kolei stwierdzili, że już nie mogą wytrzymać i muszą się załatwić. Na szczęście Pan Miecio ma złote ręce i raz dwa uporał się z usterką. Później cała klasa wybrała się na spacer do parku w poszukiwaniu wiosny. Tu było trochę nudnawo,...