Podzielone królestwo. Poszukiwania.

Tłumaczenie: Paulina Kielan
Cykl: Podzielone królestwo (tom 1)
Wydawnictwo: Papilon
Trundle's Quest
legenda, przygoda, fantastyka,
Bożena

Drepcik Wytrwałek bierze udział w pełnych przygód poszukiwaniach, choć nie do końca mu się to podoba. Esmeralda Bystrostopa, młoda Wędrowróżka, wie, że jedynie on może jej pomóc odnaleźć sześć zaginionych koron borsuczych mędrców. W tym celu muszą razem przemierzyć niemal całe Podzielone Królestwo. Znad filiżanki kapuścianej herbaty w przytulnej chatce trafiają nagle na pokład wiatrostatku...

Znad filiżanki kapuścianej herbaty w przytulnej chatce trafiają nagle na pokład wiatrostatku zmierzającego ku odległym i nieznanym ziemiom. Ściga ich krwiożerczy kapitan Gryzłozgryz i jego piracka kompania.

Legendy mówią, że kiedyś, dawno, dawno temu, był jeden świat cały, jak piłka pływająca w przestrzeni, i że rządził wtedy mądry władca.
Legendy mówią też, że władca pomylił się i spowodował wielki wybuch - tak wielki, że cały świat rozbił się na tysiące kawałków - wysp dryfujących na niebie.
Władca zdał sobie sprawę, jak straszny błąd popełnił i w kilka minut, jakie pozostały do zniszczenia świata, udało mu się umieścić sześć magicznych koron na sześciu statkach i wysłać je tak daleko od eksplozji, jak to możliwe, z nadzieją, że pewnego dnia ktoś zbierze wszystkie korony i zjednoczy rozbity świat. Czy uda się to dwójce bohaterów, z którymi podążają źli piraci?

źródło opisu: http://publicat.pl

źródło okładki: http://publicat.pl

anta_a | 2019-05-07
Przeczytana: 01 maja 2019

Synowi (7 lat) bardzo się podobała, mi też się czytało z przyjemnością. Książka jest uniwersalna od połci.

Mario | 2015-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2015

Bardzo sympatyczna książka dla najmłodszych, polecam.

toska1982 | 2015-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2015

Jakiś czas temu miałam okazję czytać drugi i trzeci tom przygód niezwykłych bohaterów Podzielonego Królestwa. Książki bardzo przypadły mi do gustu, dlatego gdy w moje ręce trafił pierwszy tom, koniecznie musiałam przekonać się jak to się zaczęło.

„Legendy mówią, że dawno, dawno temu istniał w przestrzeni jeden okrągły świat, którym rządziła rada sześciu borsuczych mędrców. Legendy mówią też o wielkim wybuchu który podzielił świat na wiele archipelagów, które to utworzyły odrębne królestwa.”

W ręce Esmeraldy trafiły borsucze kostki, które znają sekret i wskazują drogę do odnalezienia borsuczych koron, i które nie mogą wpaść w niepowołane łapy.

Drepcik Wytrwałek wiódł sobie spokojne życie latarnika. Mieszkał on w porcie Roztrzęsione Skały, w Domu Latarnika, gdzie codziennie wypełniał swoje obowiązki, a w wolnych chwilach odpoczywał przy filiżance kapuścianej herbaty. No właśnie do czasu aż na jego drodze stanęła Esmeralda Bystrostopa – księżniczka pośród ciemności. To ona tak...

Ketmia | 2014-02-21

Przeczytałam razem z córką. Bardzo nam się podoba ta historia. Niekiedy jest ona dość zaskakująca. Pisana w taki sposób, że może wciągnąć również dorosłego czytelnika. W każdym razie natychmiast sięgnęłyśmy po drugi tom, a zaraz potem po trzeci.

Avenix | 2014-02-02
Przeczytana: 18 stycznia 2014

"Podzielone Królestwo" to fantastyczna seria sześciu książek, stworzonych z myślą o młodszych czytelnikach przez Allan'a Frewin'a Jones'a, pisarza, oraz Gary'ego Chalk'a, ilustratora książek. Gdy tylko dowiedziałem się o serii "Podzielone Królestwo", od razu zdecydowałem się ją przeczytać. Uwielbiam historie, w których młodzi bohaterowie wyruszają w podróż w poszukiwaniu mitycznych przedmiotów o niezmierzonej mocy. Tym samym seria przypomina mi nieco cykl książek "Pas Deltory", aczkolwiek w dziele Jones'a wszystko odgrywa się w nietypowym świecie, a bohaterami bynajmniej nie są ludzie.

Legenda głosi, że w dawnych czasach istniała jedna okrągła planeta, rządzona przez sześciu borsuczych mędrców. Donosi ona także o wybuchu, który rozerwał świat na kawałki - tak powstało Podzielone Królestwo. Każda mała wyspa zaczęła specjalizować się w odmiennych dziedzinach, a życie po katastrofie powoli zaczęło wracać do normy. Wiele lat po tych wydarzeniach, Esmeralda Bystrostopa odczytuje w...

Kiti | 2014-01-14

Allian Frewin Jones to autor serii o Podzielonym królestwie. Ilustracje do książek wykonał Gary Chalk. Swoją drogą zarówno jedno, jak i drugie bardzo przypadło mi do gustu.

Drepcik wiódł spokojne życie przy uprawie kapusty. Tak było do pewnego dnia, gdy wpadła na niego…Esmeralda Bystrostopa, która uciekła z kopalni i bieżała przed piratami. Dodatkowo miała udać się na poszukiwanie zaginionych 6 borsuczych koron. Z tego, co udało jej się wywnioskować z kostek miał jej towarzyszyć Drepcik wraz z mieczem. Jeż nie miał wielkiej ochoty na wyprawę, jednak czasu było już coraz mniej. Piraci byli coraz bliżej. Jeśli chcieli ujść z życiem musieli się pośpieszyć…

Serią zainteresowałam się w chwili, gdy otrzymałam możliwość jej zrecenzowania. Po szybkim zapoznaniu się z fabułą nie wahałam się ani chwili. Gdy tylko książka do mnie dotarła akurat przebywałam w domu. Mogłam więc od razu zabrać się za jej czytanie. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 7-11 lat.

Opowieść jest wciągająca....

Anna-mojeksiążki | 2014-01-03

Tym razem chciałabym Wam pokazać cykl książeczek dla dzieci i młodzieży, które otrzymał pod choinkę mój 11-letni syn i bardzo mu one przypadły do gustu, a i mnie się spodobały.

Drepcik Wytrwałek, wędrowróżka Esmeralda Bystrostopa, Cezary Świstała czy też kapitan Gryzłozgryz to nieliczni z bohaterów, ktorych poznacie podczas lektury cyklu "Kronik Podzielonego Królestwa". Niezwykle barwne i oryginalne postacie przeżywają równie niezwykłe przygody, które wprawią Was w zdziwienie i wywołaja uśmiech na waszych twarzach.

Drepcik Wytrwałek mieszka sobie spokojnie w domku przy ulicy Latarników. Po powrocie z pracy lubi wypić sobie kubek herbaty kapuścianej. Jednak tym razem wędrowróżka Esmeralda wywraca spokojne życie jeżyka do góry nogami, pojawiając się w nim. Prosi Drepcika o pomoc w odnalezieniu zaginionych borsuczych koron z legendy. Wytrwałek rusza za Esmeraldą w poszukiwaniu przygody.
Bohaterów ścigają piraci, z kapitanem Gryzozgryzem na czele. W odszukaniu koron pomaga jeżykowi,...

Darka | 2013-12-26
Na półkach: Przeczytane, 2013, Bajki
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Jeśli chcecie poznać Drepcika Wytrwałka, Wędrowróżkę Esmeraldę Bystropstopą, Cezarego Świstałę i kapitana Gryzłozgryza wystarczy, że otworzycie któryś z tomów "Podzielonego Królestwa" . Jest to seria książek przygodowych dla dzieci (albo zdziecinniałych dorosłych - patrz autorka) o dzielnych jeżach i ich perypetiach. Ale zacznijmy od początku.

W pierwszym tomie - "Poszukiwania" poznajemy dwójkę głównych bohaterów - latarnika Drepcika Wytrwałka, który żyje sobie spokojnie w swoim domku przy Ulicy Latarników. Właśnie wrócił z pracy i marzy o wypiciu filiżanki kapuścianej herbary, kiedy to wpada na niego Wędrwowóża Esmeralda Bystrostopa i całe spokojne życie jeżyka wywraca się do góry nogami. Niezapowiedziany gość wyjawia Drepcikowi, że z wróżby wynika, iż musi on pomóc w odnalezieniu zaginionych borsuczych koron ze starej legendy.
Wytrwałek trochę wbrew sobie decyduje się na tę eskapadę. I tak zaczyna się cała przygoda.

Naszych dzielnych bohaterów ściga kapitan Gryzłozgryz...