Lewy horyzont kobiety

Milka

źródło okładki: http://www.wkn.com.pl

Lilien | 2014-11-18
Przeczytana: 12 listopada 2014

Wiersze. Tomiki poezji. Nigdy nie pałałam do nich nienawiścią. Nigdy też nie były mi jakoś szczególnie bliskie. Czasami chwyciłam jeden, czy drugi, aby się trochę "odmóżdżyć" od tych wszystkich romansów, sci-fi, czy paranormali. Czasem, nie znaczy często. "Lewy horyzont kobiety" to miała być jedna z takich "odmóżdżających" lektur właśnie. Ale czy taka się stała. No nie do końca. Przede wszystkim dlatego, że już od początku miałam co do niej małe wątpliwości, ale o tym za chwilę. Zacznijmy od początku.

Autorką jest młoda poznanianka, absolwentka WSB w Poznaniu. Mix wrażliwej i twardo stąpającej po ziemi kobiety. Nic więc dziwnego, że postanowiła wydać tomik wierszy i to jeszcze o tak osobliwej tematyce i odważnym tytule.

Jeśli chodzi o tytuł to tak po prawdzie tutaj muszę przyznać, że jest dość odważny - nie zdziwiłby mnie jednak fakt, jakby większość czytelników zwyczajnie nie wiedziała o co chodzi. Dla tych "nieuświadomionych" mogę tylko dodać, iż "lewa kobieta"...

Morinna Dulce | 2015-10-23
Kasia | 2014-12-29